Usterka nr 12 – jezdnia asfaltowa między Skawiną a Radziszowem pokryta gliną

Usterki_gmina-Skawina1Na profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” a także w skrzynce mailowej pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek z terenu gminy Skawina. Dwunastą z nich jest zgłoszenie od Pana Dariusza, a chodzi o jezdnię zanieczyszczoną gliną z ciężarówek na odcinku między Skawiną a Radziszowem.

Poniżej przedstawiamy treść petycji przesłanej do nas (zapis oryginalny):

Jezdnia asfaltowa między Skawiną a Radziszowem (Radziszowska od ul. Nad potokiem) pokryta jest kilku centymetrami gliny wywożonej cięzarówkami. Samochody omijają to lewą stroną. W nocy lub po deszczu może dojść do wypadku.
Czy odpowiedzialny za to zarządca drogi lub ten kto wywozi te nieczystości nie powinni posprzątać aby utrzymać drogę bezpieczną i czystą?

Dariusz

___

Sprawę przekazaliśmy 19 listopada 2014 roku do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o zainteresowanie się zgłoszeniem i interwencję.

Tydzień później otrzymaliśmy odpowiedź, którą przekazaliśmy Panu Dariuszowi do wiadomości.

Dzień dobry             

Urząd Miasta  i Gminy w Skawinie uprzejmie  informuje, że uwagi odnoście zanieczyszczenia pasa drogowego ul. Radziszowskiej w Skawinie zostały zgłoszone zarządcy przedmiotowej drogi tj. Zarządowi Dróg Powiatu Krakowskiego w Krakowie oraz Straży Miejskiej w celu  podjęcia interwencji w przedmiotowej sprawie.

Z poważaniem

Dominik Niechaj

p.o.Inspektora
Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej

dniechaj@um.skawina.net

Urząd Miasta i Gminy  w Skawinie

___

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *