Usterka nr 14 – słabe oświetlenie i brak namalowanych pasów na obwodnicy Skawiny (ul. Energetyków)

Usterki_gmina-Skawina2Na profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” a także w skrzynce mailowej pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek z terenu gminy Skawina. Czternastą z nich jest przesłane zgłoszenie drogą e-mailową, a dotyczące oznakowania poziomego ul. Energetyków. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (pisownia oryginalna).

Treść zgłoszenia (usterka nr 14):

Zwracam się do państwa z prośbą o jakąś interwencje co do oznakowania poziomego ul. Energetyków (fragment łączący dk44 oraz obwodnice, od momentu otwarcia jej fragmentu jest na niej bardzo wzmożony ruch, zwłaszcza samochodów których kierowcy nie znają drogi, droga jest kręta dużym fragmentem słabo oświetlona, bardzo bezpieczeństwo zwiększyłyby linie poziome wymalowane na asfalcie co przypuszczam kosztem jest znikomym. Bardzo państwa proszę o interwencje w tej sprawie do Miasta bądź gminy. Wierzę w siłę mediów ponieważ jednostka chyba nic nie wskóra.
Pozdrawiam,
Tomasz

Informacje o słabym oznakowaniu wjazdów na tzw. obwodnicę oraz braku pasów (ul. Energetyków) nierzadko słychać w radio CB (kierowcy TIRów, turyści przejeżdżający przez gminę).

Nie docierają (ły) one do osób, które o tych sprawach decydują; może tym razem.

Niniejszym przekazujemy tę usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o interwencję i informację zwrotną.

AKTUALIZACJA (30 kwietnia 2015 r.):

Odpowiedź Urzędu z dnia 29 kwietnia 2015 r.: 

Dzień dobry,
    W odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie, usterka nr 14 – słabe oświetlenie i brak pasów na ul. Energetyków Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uprzejmie informuje, że jest w trakcie opracowywania projekt oświetlenia ulicy Energetyków. Zakres projektu obejmuje nawiązanie projektowanej sieci oświetlenia ulicznego do istniejącej sieci kablowej oświetlenia ulicznego od ronda na ul. Energetyków do przejazdu kolejowego na długości około 950 mb. Planowany termin uzyskania decyzji pozwolenia na budowę to miesiąc listopad 2015 roku.
    Jednocześnie informujemy, że sprawa wykonania oznakowania poziomego ul. Energetyków zostaje przekazana do Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, ul. Włościańska 4, 30 – 138 Kraków do załatwienia zgodnie z posiadanymi kompetencjami – ul. Energetyków jest w zarządzie ZDPK.
Z poważaniem
K a t a r z y n a   Ż e l a z o w s k a – p.o. Inspektora
Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
e-mail: katarzynaz@um.skawina.net
Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Rynek 14, pok. 5 (I piętro)
tel. /012/ 277 01 81

3 response to "Usterka nr 14 – słabe oświetlenie i brak namalowanych pasów na obwodnicy Skawiny (ul. Energetyków)"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 30 kwietnia 2015

  A nie pisałem
  Jednocześnie informujemy, że sprawa wykonania oznakowania poziomego ul. Energetyków zostaje przekazana do Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, ul. Włościańska 4, 30 – 138 Kraków do załatwienia zgodnie z posiadanymi kompetencjami – ul. Energetyków jest w zarządzie ZDPK.

 2. Przez: huta Zamieszczono: 27 kwietnia 2015

  Poprzewracane oznakowanie pionowe ul. Piłsudskiego 23 w pobliżu biurowca byłej huty aluminium. Komuś nie pasuje takie jak obecnie oznakowanie.

 3. Przez: czytelnik Zamieszczono: 26 kwietnia 2015

  Tradycyjnie mieszkaniec zostanie poinformowany, że to droga powiatowa i jego pismo zostanie skierowane do ZDPK. Powiat ma swoje standardy postępowania, utrzymywania i bezpieczeństwa. Niechronieni użytkownicy dróg widzą to na co dzień, kierowcy szczególnie zimą. Chwała za odkopanie chodnika po kilkudziesięciu latach. Jak wynikało z zapowiedzi burmistrza na sesji Rady Miejskiej, będzie robiona dokumentacja oświetlenia ulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *