Usterka nr 18 – ograniczona widoczność na skrzyżowaniu ulic 29-go Listopada / Kopernika / Słoneczna w Skawinie

ogrody zywoplotNa profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” a także w skrzynce mailowej pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek z terenu gminy Skawina. Osiemnastą z nich jest przesłane przez Pana Antoniego zgłoszenie e-mailowe, a dotyczące braku widoczności dla wyjeżdżających od ulicy Słonecznej w Skawinie i związanym z tym niebezpieczeństwo (skrzyżowanie ulic 29-go Listopada / Kopernika / Słoneczna). Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (pisownia oryginalna) wraz z załączonym do maila zdjęciem. 

Treść zgłoszenia (usterka nr 18):

Przesyłam, myślę nie tylko w swoim imieniu, prośbę o zajęcie się sprawą niebezpiecznego skrzyżowania ulic 29-go listopada/kopernika/słoneczna. A dokładniej chodzi o widoczność dla wyjeżdżających od ulicy słonecznej. Chciałbym aby coś zrobiono (wycięto) z tym żywopłotem (zaznaczonym na mapce). Po prostu często trzeba “na czuja” wjechać na to skrzyżowanie, licząc, że akurat nikt rozpędzony nie zjedzie z ul. Kopernika w nas.
Pozdrawiam i liczę na jakieś działanie w tej sprawie w urzędzie miasta, bądź innej instytucji, na której terenie jest ten żywopłot.
___
ogrody zywoplot

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o interwencję i informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już siódmy miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

5 response to "Usterka nr 18 – ograniczona widoczność na skrzyżowaniu ulic 29-go Listopada / Kopernika / Słoneczna w Skawinie"

 1. Przez: szrek Zamieszczono: 19 czerwca 2015

  Podobny problem jest jedna przecznice wczesniej na skrzyzowaniu ul Ogrody i Slonecznej (kolo kwiaciarni). Wyjezdzajac od ul. Slonecznej (od kosciola) widok z prawej od (spoldzielni mieszk.) jest przysloniety przez auta stojace na zakazie.

 2. Przez: Marc Zamieszczono: 12 czerwca 2015

  Popieram, coś z tym trzeba zrobić, bo tam naprawdę jest niebezpiecznie, a skrzyżowanie jest ruchliwe. Może trzeba by postawić lusterko?

  • Przez: Czester Zamieszczono: 13 czerwca 2015

   W Krzęcinie na skrzyżowaniu Pod Ostrą Górą jest lustro ustawione tak, że można sobie facjatę pooglądać.

 3. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 12 czerwca 2015

  Problemem tam jest nie tylko wspomniany żywopłot, ale pozostałe krzewy i układ terenu.

 4. Przez: kierowca Zamieszczono: 12 czerwca 2015

  Sytuacja powtarza się co roku. Żywopłot ogranicza widoczność kierowcom jadącym ul. Słoneczną, zwłaszcza kierującym niskimi pojazdami. Żywopłot można przesadzić w inne miejsce odsuwając od drogi. Zgłaszam co jakiś czas ten problem w Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *