Usterka nr 19 – niebezpieczny wyjazd z ulicy Brzozowej na Korabnicką w Skawinie

roboty_drogoweNa profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” a także w skrzynce mailowej pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek z terenu gminy Skawina. Dziewętnastą z nich jest przesłane przez Pana Piotra zgłoszenie e-mailowe, a dotyczące braku widoczności dla wyjeżdżających z ul. Brzozowej w Skawinie na ulicę Korabnicką. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (pisownia oryginalna).

Treść zgłoszenia (usterka nr 19):

Dzień dobry.
W imieniu mieszkańców ulicy Brzozowej w Skawinie zwracam się z prośbą o zamontowanie lustra przy wyjeździe w/w ulicy na ulicę Korabnicką.
Ułatwiło by to bardzo wyjazd i poprawiło bezpieczeństwo, ponieważ w chwili obecnej widoczność jest utrudniona i wyjazd zwłaszcza w stronę ul. Granicznej jest dość niebezpieczny.
Pozdrawiam Piotr.

___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o interwencję i informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już siódmy miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *