Usterka nr 2 – odpowiedź Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie

Działka_SkawinaNie da się. Po pół roku od zgłoszenia usterki wiadomo już, że dodatkowego oświetlenia na wale wzdłuż istniejącego ciągu pieszego łączącego zejście z mostu od ul. Mickiewicza do ul. Browarnej nie będzie. Tak wynika z treści pisma otrzymanego przez Urząd Miasta i Gminy Skawina w dniu 9 maja 2014 r. (przesłanego do nas dopiero parę dni temu po złożonym UMiG Skawina upomnieniu się końcem czerwca 2014 r. co się w tej sprawie dzieje).

O sprawie (zgłoszonej usterce) pisaliśmy dnia 8 kwietnia 2014 r. w artykule Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy Skawina w sprawie zgłoszonej w styczniu 2014 r. usterki nr 2

Przypomnijmy, że usterkę na podstawie zgłoszenia jednej z mieszkanek Skawiny zgłosiliśmy do UMiG Skawina w styczniu 2014 roku.

Dnia 3 kwietnia 2014 roku postanowiliśmy przypomnieć się w tej sprawie Urzędowi (z uwagi niestety na ponad 9 tygodniowy brak reakcji i odpowiedzi).

8 kwietnia 2014 r. uzyskaliśmy odpowiedź o treści:

Dzień Dobry!

Istniejący ciąg pieszy łączący zejście z mostu od ul. Mickiewicza do ul. Browarnej jest umiejscowiony na działce 3176 będącej we władaniu Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, która pełni rolę wału ppow. Prowadzenie robót w pasie technicznym działki jest ograniczony i sprowadza sie do bieżących remontów i utrzymania. Do czasu uzyskania opinii na temat zabudowy stanowisk słupowych oraz sieci oświetleniowej nie jesteśmy wstanie określić terminu oraz czy możliwa jest realizacja zadania. O dalszych czynnościach związanych z zdaniem poinformujemy Państwa po otrzymaniu opinii od MZMiUW.

Pozdrawiam!
Rafał Kubas – UMiG Skawina

Dnia 26 czerwca 2014 roku (wobec braku jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony urzędu) zapytaliśmy urząd co się w tej sprawie udało ustalić.

Po tygodniu (2 lipca 2014 r.) przyszła odpowiedź.

Oto jej treść:

Dzień Dobry!
W załączeniu przekazujemy pismo od Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie oraz art. 88n – Prawo wodne na temat budowy instalacji oświetlenia ciągu pieszego zlokalizowanego na koronie wału rzeki Skawinki.

Pozdrawiam!
Rafał Kubas – UMiG Skawina

Załączniki maila:

Załącznik – art. 88 Prawo wodne

Kwestią do rozważenia jeszcze jest czy na sąsiednich działkach (nie obwarowanych przepisami prawnymi zakazującymi chodzić “po ludzku” – bezpiecznie – obywatelom po zmroku) nie można zainstalować takiego oświetlenia, które swoim zasięgiem zwiększałoby bezpieczeństwo na tym ciągu pieszym.

Na przykład na początku ciągu pieszego od strony mostu (działka nr 3131), na końcu ul. Rzecznej (działka nr 3174) oraz na skraju działki obejmującej tzw. Starorzecze (działka nr 3179)?

Czekamy na odpowiedź urzędu w tej sprawie.

1 response to "Usterka nr 2 – odpowiedź Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie"

  1. Przez: niedasie Zamieszczono: 19 listopada 2015

    Czyli istnieje możliwość tylko potrzebny jest wniosek. Pytanie do urzędników, czy to mieszkańcy mają występować z wnioskiem? Nidasie i już po sprawie, jak ludzie śmią zawracać głowę takimi sprawami wymagającymi składania wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *