Usterka nr 20 – brak pierwszeństwa przejazdu z ul. Tynieckiej w Mickiewicza w Skawinie

roboty_drogowe SkawinaNa profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą z nich jest przesłane przez Pana Jacka zgłoszenie na facebooku, a dotyczące braku pierwszeństwa przejazdu wyjazdu z ulicy Tynieckiej w ulicę Mickiewicza (i odwrotnie) w Skawinie. Mieszkaniec pyta dlaczego nie ma tam postawionych znaków pierwszeństwa przejazdu, a jedynie ustąp pierwszeństwa… Zajmiemy się tym. A poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (pisownia oryginalna).

Treść zgłoszenia (usterka nr 20):

A ja chciałbym napisać i prosić o wyjasnienie(a zarazem zgłosić usterke) w sprawie skrętu z ulicy Tynieckiej w ulice Mickiewicza(i odwrotnie). Dlaczego tam niema postawionych znaków pierwszeństwa przejazdu,tylko jest ustąp. Przecież droga na most jest zamknięta i jest postawiony znak ślepa uliczka. Więc jaki to ma sens aby była z pierwszeństwem przejazdu. Przecież na ul.Tyniecką i na Skawine jest wzmożony ruch. Na stadion też samochody się poruszają ale jeden na pięć godzin
Więc jak jest możliwośc wyjaśnienia tego to bardzo proszę
Dziekuje

Źródło: https://www.facebook.com/InfoSkawina/posts/711804392280414

___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o interwencję i informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już dziesiąty miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

1 response to "Usterka nr 20 – brak pierwszeństwa przejazdu z ul. Tynieckiej w Mickiewicza w Skawinie"

  1. Przez: Sambo Zamieszczono: 13 sierpnia 2015

    jak zamknieta ?
    co pare dni jezdze nią na chinszczyzne wiec pierwszenstwo mi sie chyba nalezy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *