Usterka nr 21 – niebezpieczna lokalizacja przejścia dla pieszych na zakręcie na ulicy Tynieckiej w Skawinie

_Tyniecka_UsterkaNa profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą pierwszą z nich jest przesłane przez Panią Paulinę zgłoszenie na facebooku, a dotyczące niebezpiecznej lokalizacji przejścia dla pieszych na zakręcie na ulicy Tynieckiej w Skawinie. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia).

Treść zgłoszenia (usterka nr 21):

Przejscie na zakrecie na ulicy tynieckiej. Dla kierowcow to spory problem zwlaszcza, ze ludzie wchodzac nie zwracaja uwagi ze jedzie auto.

Bezpieczniej zarowno dla pieszych jak i kierowcow bylo by gdyby byly przeniesione. Pozdrawiam

Zdjęcie tego miejsca:

_Tyniecka_Usterka

Link: Google StreetView

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o interwencję i informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już jedenasty miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

13 response to "Usterka nr 21 – niebezpieczna lokalizacja przejścia dla pieszych na zakręcie na ulicy Tynieckiej w Skawinie"

 1. Przez: ostrzegawczy Zamieszczono: 3 października 2015

  Znak informujący o przejściu dla pieszych ukryty w krzakach (ten przed zakrętem). Zapewne to teren kolei, szybciej będzie posłać człowieka z sekatorem niż liczyć na kolejarzy. Znak A-16

 2. Przez: merytorycznie Zamieszczono: 1 października 2015

  Spacerek po osiedlu godzina 19.00. Zajętych 51 miejsc do zaparkowania samochodu, wolnych 25. Na zakazie obok przejścia zaparkowane dwa auta Reno M KRA—-, drugie KRA 904—. To parkowanie nie wynika z braku miejsca tylko bezmyślności i przyzwolenia. Czy warto ryzykować życie ludzkie, tylko dlatego by mieć swój skarb pod oknem. Wystarczy kilka słupków by uniemożliwić wjazd na chodnik na ten krótki odcinek między wyjazdem z osiedla a przejściem. Taniej mandat i punkty ale konsekwentnie, nieudawane działanie.

 3. Przez: tyniecka Zamieszczono: 1 października 2015

  Zamiast się zastanawiać nad przenoszeniem przejścia a jest to nierealne, lepiej pozbyć się parkujących na chodniku samochodów, PRZYCIĄĆ drzewa i krzewy. Żywopłot można odsunąć od ogrodzenia (na zakręcie).
  Kiedyś przeniesiono przejście na Żwirki i Wigury (dwadzieścia metrów). Większość pieszych nie korzysta z niego, doszło do śmiertelnego potrącenia. Wyjście z osiedla na wprost kładki kolejowej było i jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla pieszych. Noga z gazu i nie będzie problemu królowie szos.

 4. Przez: Aopex Lagopus Zamieszczono: 1 października 2015

  Chodzę tamtędy często. Przejście jest wygodnie położone na wprost schodów z wiaduktu. Problem zaczyna się gdy chcę iść z powrotem. Stojąc tyłem do osiedla, nie parkujące po lewej stronie auta są problemem tylko fakt, że przez krzaki wzdłuż płotu po prawej stronie kompletnie nie widać czy coś nie jedzie od strony przejazdu kolejowego. Tych samochodów przy ulicy parkuje tylko kilka i pewnie należą do mieszkańców. Może dałoby się wygospodarować dla nich jakiś niewielki parking. A krzaczory bezwzględnie skrócić. Wtedy będzie dobra widoczność w obie strony.

  • Przez: tyniecka Zamieszczono: 1 października 2015

   Co według ciebie Aopex Lagopus znaczy wygospodarować niewielki parking? Budowa kolejnego parkingu to kasa, zajęcie terenów zielonych i wycinka drzew.
   Jedyni przyjezdni którzy nie zajmują tam miejsca to rowerzyści opierający o ogrodzenie swoje pojazdy, na wprost firmy Vesuvius.
   Problemem są również goście odwiedzający szpital bo nie zawsze parkują na parkingu. W planach polityki parkingowej ekipa Adama Najdera wyznaczyła parking za blokiem na 70 samochodów. 🙂

  • Przez: jarosław Zamieszczono: 2 października 2015

   Aopex Lagopus może dzieci też korzystają z tego przejścia i widza jeszcze mniej. Mnie jako kierowcy przeszkadzają zarówno auta jak i żywopłot, wolę mieć widoczne przejście i czas na reakcję. Dzieci czasem wybiegają na jezdnię spoza samochodów.

 5. Przez: taa Zamieszczono: 1 października 2015

  Ta a mieszkańcy niech parkują na marsie… Od zawsze było tam przejście dla pieszych i nikt nie umarł z tego powodu.

  • Przez: taak Zamieszczono: 2 października 2015

   mieszkańcy mają wystarczającą ilość miejsc parkingowych!

 6. Przez: kierowca Zamieszczono: 30 września 2015

  Wystarczy skorzystać z podanego linka Google StreetView i zobaczyć kto stwarza niebezpieczne sytuacje, po lewej samochody zaparkowane na chodniku, na wjeździe w osiedlową uliczkę. Nagminnie kierowcy parkują na zakazie poza znakiem, mnie jako kierowcy przeszkadzają właśnie ci ekstremiści. Tyniecką jeżdżą jednoślady napędzane siłą ludzkich mięśni, nagminne jest ich wyprzedzanie na zakręcie (na trzeciego) to stwarza największe niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

  • Przez: tyniecka Zamieszczono: 1 października 2015

   Nieaktualne to nagranie Google – maj 2013. Tyniecka doczekała się nowej nawierzchni, chodnika przy domkach jednorodzinnych, aut zaparkowanych na chodnikach przybyło.

  • Przez: bywalec Zamieszczono: 1 października 2015

   “Kierowco” Ci ekstremiści co parkują wbrew przepisom tuż przed przejściem po stronie osiedla, to zazwyczaj 2-3 te same auta.Więc ja się pytam co robią służby porządkowe, że takie praktyki mogą mieć miejsce w nieskończoność?

   • Przez: kierowca Zamieszczono: 1 października 2015

    Pieszy sugeruje wstawienie słupków uniemożliwiających wjazd i parkowanie na chodniku a co tymi co parkują na skrzyżowaniu (wjazd na drogę osiedlową, dojazd do szpitala). Wyjeżdżając z drogi osiedlowej kierowca ma bardzo utrudnioną widoczność.

 7. Przez: pieszy Zamieszczono: 30 września 2015

  Właśnie dla kierowców piesi zawsze stanowią problem.
  Problemem jest parkowanie samochodów na chodniku tuż przed przejściem. W celu poprawy ich bezpieczeństwa powinno się wstawić słupki w chodniku lub postawić betonowe donice na kwiaty. Same znaki zakazu nie na wiele się zdają w przypadku kierowców pozbawionych wyobraźni.
  Przejście jest prawidłowo oznakowane, kierowca zachowując określoną przepisami prędkość po pierwsze nie będzie zaskoczony obecnością pieszego, po drugie nie wyleci na zakręcie jak to już wielokrotnie miało miejsce. Trzeb dbać o żywopłoty i drzewa by nie ograniczały widoczności zarówno pieszym jak i kierowcom a to chyba należy do obowiązków właściciela terenu którym jest Gmina Skawina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *