Usterka nr 22 – ogrodzenie bankomatu przy ul. Kopernika w Skawinie

___WP_000712W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą drugą z nich jest przesłane przez Pana Krzysztofa zgłoszenie dotyczące “postawienia ogrodzenia przy dawnym Banku PKO BP na ul. Kopernika w Skawinie”, przez co został uniemożliwiony dostęp do jedynego bankomatu w tamtym rejonie. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia) oraz zdjęcia tego miejsca. Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina i do banku PKO BP.

Treść zgłoszenia (usterka nr 22):

Dzień dobry.
Bardzo proszę o wyjaśnienie/zajęcie się sprawą dotyczącą postawienia ogrodzenia przy dawnym Banku PKO BP na ul. Kopernika w Skawinie, ponieważ w ten sposób został uniemożliwiony dostęp do jedynego bankomatu w tamtym rejonie.
Nie ma żadnej bramki, tablicy informującej czy będą prowadzone tam jakieś prace remontowe, nic tylko ogrodzony teren i żeby wypłacić z bankomatu PKO BP pieniądze, trzeba udać się aż do Rynku.
Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie.

Z poważaniem
Krzysztof

ZDJĘCIA:

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już jedenasty miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

4 response to "Usterka nr 22 – ogrodzenie bankomatu przy ul. Kopernika w Skawinie"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 6 października 2015

  Wreszcie możemy się pozbyć płotów grodzonych osiedli
  Nowa ustawa krajobrazowa pozwala gminom nie tylko oczyścić przestrzeń ze szpecących ją reklam, ale też ustalić zasady dotyczące ogrodzeń.
  Tworzenie enklaw dostępnych dla nielicznych jest socjologicznie naganne i niespotykane w dużych europejskich metropoliach
  Czytaj więcej: Dziennik Polski 6 października 2015

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 2 października 2015

  Co z przejściem dla pieszych, w poczekalni ZDPK ?
  Usterka/interwencja nr 5 – utworzenie przejścia dla pieszych w rejonie os. Kopernika w Skawinie

 3. Przez: dominik Zamieszczono: 30 września 2015

  Ciekawe jest ustawienie tego ogrodzenia przy samym krawężniku, ułatwienie dla kierowców. O ile się nie mylę to Strefa Zamieszkania więc piesi mogą chodzić po jezdni skoro odebrano im chodnik. Może ten bankomat to tylko atrapa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *