Usterka nr 23 – wadliwe działanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Korabnickiej i Popiełuszki w Skawinie

traffic-light-1490891W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą trzecią z nich jest przesłane przez Pana Rafała – Motocyklistę zgłoszenie dotyczące „wadliwego działania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Korabnickiej i Popiełuszki w Skawinie”. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 23):

Witam,

Chciałbym się zwrócić do Państwa z prośbą o zgłoszenie wadliwego działania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Korabnickiej i Popiełuszki w Skawinie. 
Nie mam 100% pewności ale z zachowania tejże sygnalizacji wnioskuje że sterowana jest ona automatycznie z użyciem pętli indukcyjnych. Problem polega na tym ze pętle nie reagują na pojazdy jednośladowe. Poruszam się regularnie motocyklem i jadąc ulicą Korabnicką w kierunku zachodnim – czyli do Skawiny, wykonanie lewoskrętu w ulice Popiełuszki jest niemożliwe ponieważ nie zapala się światło zielone do skrętu w lewo. Jedyne rozwiązanie to czekać aż pojawi się samochód wykonujący ten sam manewr, który uruchomi pętlę lub przejechanie na czerwonym, czego oczywiście robić nie wolno.
Nie sprawdzałem działania świateł w kierunku przeciwnym.
Pozdrawiam serdecznie
Motocyklista
traffic-light-1490891
___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już jedenasty miesiąc) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

2 response to "Usterka nr 23 – wadliwe działanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Korabnickiej i Popiełuszki w Skawinie"

  1. Przez: głos1 Zamieszczono: 15 października 2015

    Ta sygnalizacja to złom którego nie warto naprawiać. Dłuższy czas nie działała i było o wiele lepiej na tym skrzyżowaniu. Czy wzrosła ilość kolizji? Kierowcy bardziej uważali, nikt nie wjeżdżał na głębokim żółtym, nie czekał na zielone na pustym skrzyżowaniu.

  2. Przez: cyklista Zamieszczono: 14 października 2015

    Ten sam problem mają rowerzyści poruszający się po jezdni. Obecność na pasie do skrętu nie jest “zauważana” przez automat. Decydenci nie jeżdżą jednośladami po mieście, dla nich nie jest to problem. Podobnie jak światła obok Tesco i wąski chodnik na którym tłoczą się piesi czekając (dwukrotny cykl na wprost) na zielone światełko. Za to z upodobaniem policja poluje tam na zniecierpliwionych pieszych delikwentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *