Usterka nr 25 – brak chodnika na ulicy Pachla i Pisary w Skawinie (FILM)

Skawina_Pachla_PisaryW skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą piątą z nich jest przesłane przez mieszkańca ulicy Pachla w Skawinie zgłoszenie dotyczące niebezpieczeństwa użytkowania przez pieszych drogi – ul. Pachla i Pisary w Skawinie.”. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i ewentualną interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 25):

Witam

Pragnę poruszyć problem, który toczy się od lat, wiele osób poddało się gdyż system jest oporny na zmiany i nie idzie ku dobry społecznemu !

Zgłoszenie dotyczy braku chodnika na ulicy Pachla i Pisary w Skawinie.

Ruch generowany na w/w ulicach jest coraz większy a działanie pomimo zgłoszeń do Urzędu Miasta i Gminy Skawina są żadne.
Proszę na stronie portali infoskawina.pl, zwrócić się w imieniu mieszkańców i użytkowników ulicy Pachla i Pisary w Skawinie, kiedy jest przewidywana budowa chodnika na w/w ulicach.
Nadmieniam, że w obrębie tych ulic powstał nowy blok i ma powstać jeszcze parę. Ruch pojazdów i pieszych bezie jeszcze większy.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=UIlyS4WvpmM”]

Proszę o publikację.

Z poważaniem
Mieszkaniec ulicy Pachla w Skawinie.

___

Skawina_Pachla_Pisary

Więcej filmów tego Użytkownika obrazujących ulicę Pachla i ruch na niej dostępne pod adresem:

FILMY

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już  ponad rok) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

2 response to "Usterka nr 25 – brak chodnika na ulicy Pachla i Pisary w Skawinie (FILM)"

  1. Przez: Vesuvius Zamieszczono: 15 grudnia 2015

    Zgadza sie każdy kto tamtedy jezdzi z ul. Torowej w strone krakowa zamiast problematycznego właczania sie przy stacji BP w lewo na Kraków objeżdza ul. Pachla a nastepnie Pisary i włacza sie prawo skretem w strone Krakowa. Powinno być rozwiazanie jak pod Lidlem droga zaraz pod wiaduktem!!!

  2. Przez: pzp Zamieszczono: 12 grudnia 2015

    Tak wygląda planowanie miasta i uwalnianie w środku osiedli terenów pod biznes. Piesi powinni się teleportować. Ta droga nie była budowana dla tirów, w żaden sposób jej geometria i podbudowa nie nadają się do prowadzenia w tym rejonie działalności gospodarczej. Każdy chodnik przy tak wąskiej drodze zostanie rozjeżdżony jeśli nie będzie od niej oddzielony szerokim pasem zieleni. To decydenci skazali mieszkańców na niebyt, kreśląc plany zagospodarowania przestrzennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *