Usterka nr 26 – odpowiedź urzędu na zgłoszenie zapadniętych studzienek i ubytków asfaltu

image001Dnia 21 stycznia 2016 r. przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina zgłoszoną do naszej redakcji Usterkę nr 26. Nasz czytelnik przesłał w niej zgłoszenie dotyczące zapadniętych studzienek kanalizacyjnych i ubytków asfaltu na ul. Przemysłowej w Skawinie. Napisaliśmy o tym w artykule Usterka nr 26 – zapadnięte studzienki kanalizacyjne i ubytki asfaltu na ul. Przemysłowej. Po ok. trzech tygodniach, dnia 10 lutego 2016 r. otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy Skawina odpowiedź w tej sprawie, którą w całości prezentujemy poniżej.

Odpowiedź pisemna otrzymana 10 lutego 2016 r. (przepraszamy za jakość, ale taki dokument nam dostarczono):

image001

 

Informację tę przekazaliśmy czytelnikowi, który zgłosił usterkę.

Usterki w gminie Skawina – profil obywatelskich zgłoszeń na Facebooku

6 response to "Usterka nr 26 – odpowiedź urzędu na zgłoszenie zapadniętych studzienek i ubytków asfaltu"

 1. Przez: spychotechnika Zamieszczono: 13 lutego 2016

  Mimo składanych obietnic Burmistrz nie uruchomił programu zgłaszania usterek. Byłoby to znaczne ułatwienie dla mieszkańców, każda usterka byłaby widoczna i nie wymagała wielokrotnych zgłoszeń. Mieszkańców zapewne nie interesują podziały na zarządców dróg. Oczekują, że władze miasta opłacane z ich podatków a jak widać z doniesień prasowych, nieźle opłacane, zajmą się pracą i usuwaniem usterek leżących w granicach administracyjnych miasta i gminy. Może czas skończyć tą spychotechniką panowie decydenci.

  • Przez: jakataka Zamieszczono: 14 lutego 2016

   Na na pewno jest to wyzwanie aby powstał taki program ale jak nie teraz to kiedy? Trochę już od wyborów minęło czasu.

 2. Przez: Janek Zamieszczono: 12 lutego 2016

  1 sprawa od ośrodka w kierunku cmentarza przy sygnalizatorze jezdnia cała pofałdowana. 2 sprawa Przy aptece niebieskiej jak parking powinien być znak zakaz skrętu w lewo bo już są tacy mecenasy co nie zważają na podwójną ciągłą i na siłe wbijają w lewo w kierunku ośrodka.

  • Przez: zosia Zamieszczono: 12 lutego 2016

   Nie poznałam tego miejsca, teraz cały płot w reklamach. Czy za umieszczanie banerów na płotach miasto lub powiat pobiera opłaty?

   https://www.gddkia.gov.pl/pl/758/reklamy-przy-drogach-krajowych
   art. 43 ust. 1 – określa w tabeli minimalne odległości od krawędzi jezdni dróg, w jakich winny być lokalizowane reklamy.
   Teren zabudowany – krajowa -10 m, wojewódzka i powiatowa- 8 m ,gminna -6 m

  • Przez: sk Zamieszczono: 13 lutego 2016

   Pozapadane kostki Bauma – symbol epoki i tandety. Wystające kanałki, nieuzupełnione miejsca z których usunięto drzewa, ponadrywane krawężniki. To wszystko na 10 m chodnika, głównym ciągu pieszym którym dziennie przemieszcza się tysiące osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *