Usterka nr 26 – zapadnięte studzienki kanalizacyjne i ubytki asfaltu na ul. Przemysłowej

007W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą szóstą z nich jest przesłane przez Pana Mariusza, użytkownika ulicy Przemysłowej w Skawinie, zgłoszenie dotyczące tego, że “studzienki kanalizacyjne (około 13 szt.) na całym odcinku drogi znajdują się w fatalnym stanie nie dość ze są zapadnięte to w kilku z nich już pojawiają się znaczne ubytki asfaltu!!”. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna pełna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i ewentualną interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia z dnia 20 stycznia 2016 r. (usterka nr 26):

Witam!!!

Chciałbym zgłosić usterkę na ul. Przemysłowej w ubiegłym roku został wyremontowany fragment ulicy obok FERRO,

pozostała cześć jest w dobrej kondycji natomiast studzienki kanalizacyjne (około 13szt) na całym odcinku drogi znajdują się w fatalnym stanie nie dość ze są zapadnięte to w kilku z nich już pojawiają się znaczne ubytki asfaltu!!

Ruch na tym odcinku po oddaniu fragmentu obwodnicy jest duży wiec myślę ze dobrze by było zająć się tym problemem bo jak mówi stare przysłowie: “lepiej zapobiegać niż zwalczać” 

 pozdrawiam,

 Mariusz

___

ZDJĘCIA (załączniki):

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już ponad rok) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *