Usterka nr 27 – brak informacji o rozkładzie jazdy autobusów 213, 223, 235

roboty_drogowe SkawinaW skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą siódmą z nich jest przesłane przez mieszkańca gminy Skawina zgłoszenie dotyczące braku informacji o rozkładzie jazdy autobusów 213, 223, 235. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i ewentualną interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 27):

Witam.

Po rozmowie tel. proszę o interwencję w sprawie rozwieszenia rozkładów jazdy MPK w Skawinie w Rynku jadąc w kierunku Brzeźncy niema rozkładów od początku roku brak jest informacji o rozkładzie 213, 223, 235 innne zgłaszałem 2 krotnie do Urzędu Miasta i Gminy Skawina lecz bez skutku ostatnio było ponowienie 18 stycznia ludzie starsi  pytają o rozkład o której pojedzie autobus niewiem czy tak jest dużo pracy w Gminie że nie ma czsu na zawieszenie lub zgłoszenie o rozwieszeniu rozkładu. Proszę o zgłoszenie może jako usterka. Pozdrawiam mieszkaniec Gminy Skawina.

___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już  ponad rok) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

2 response to "Usterka nr 27 – brak informacji o rozkładzie jazdy autobusów 213, 223, 235"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *