Usterka nr 28 – zepsuta lampa na ul. Groble w Skawinie

Treść zgłoszenia (usterka nr 28) pani Elżbiety:
“Witam.Na ul.Grobie od garazów 3 lampa jak się podchodzi do niej gaśnie”
Załącznik:
___
Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.
Informujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.
Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:
- utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
- uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
- wybór przewodniczącego rady,
- reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.
___
Jednocześnie czekamy (to już ponad rok) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:
Zakładam, że Pani Elżbieta dzwoniła interweniowała najpierw pod podanym adresem.
http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=235&menu_id=291&page=9
Plan gospodarki niskoemisyjnej wraz z niezbędnymi elementami uzupełniającymi dla Gminy Skawina wykonano na podstawie umowy ROŚ 1152014
3.2.4.5. Oświetlenie publiczne
Oświetlenie publiczne na terenie Gminy Skawina składa się z oświetlenia ulicznego i parkowego. Na terenie Gminy Skawina to około 3 408 sztuk.Zużycie energii elektrycznej w okresie ostatnich 12 miesięcy wyniosło około: 1 710 000 kWh, a koszt energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji to około: 684 000 zł netto.