Usterka nr 29 – fatalny stan nawierzchni drogi w Wielkich Drogach

_droga 3W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Dwudziestą dziewiątą z nich jest przesłane przez Pana Stanisława zgłoszenie dotyczące stanu nawierzchni jednej z dróg w Wielkich Drogach. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia (oryginalna treść zgłoszenia). Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i ewentualną interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 29) pana Stanisława:

Ta droga służy jako  objazd remontowanego mostu na kanale Skawina – Łączany w Wielkich Drogach za kanałem. Droga nie remontowana odkąd wybudowano kanał (lata pięćdziesiąte) nie oświetlona, dziurawa, ,jedyny dojazd do domów samochodami powyżej 3 ton. Władze lokalne przed wyborami w 2015 roku obiecały naprawę ale nawet remont mostu nie spowodował  wysypanie choćby jednego kamyczka celem wyrównania wystających głazów na drodze.

w imieniu mieszkańców przysiółka Chałupy

Stanisław {…}

Zobacz galerię obrazków z wiadomości – kliknij link

___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już 1,5 roku) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

2 response to "Usterka nr 29 – fatalny stan nawierzchni drogi w Wielkich Drogach"

  1. Przez: andrzej Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

    Panie Stanisławie, a byłeś Pan na zebraniu wiejskim w Wielkich Drogach i zgłosiłem Pan oficjalnie sprawę?
    Co na to Sołtys, jeżeli taki wniosek Pan zgłosił?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *