Usterka nr 30 – prośba o interwencję w sprawie blokowania przejazdu autobusom MPK

_JPII2W skrzynce kontaktowej „Usterki w gminie Skawina” pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Trzydziestą z nich jest przesłane przez jednego z kierowców MPK w Krakowie zgłoszenie dotyczące znaczącego utrudniania wyjazdu autobusów na trasę ulicą Jana Pawła II w Skawinie. Poniżej prezentujemy treść tego zgłoszenia. Sprawę przekażemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i ewentualną interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 30) kierowcy MPK w Krakowie:

„Przy siatce ogradzającej parking strzeżony na pętli MPK Skawina notorycznie parkuje do 3 samochodów utrudniających wyjazd autobusów (wyjazd z pętli 283 i 201) na trasę ulicą Jana Pawła II. Czy nie powinno się umieścić tam znaku zakazu parkowania poza zatoką lub wymalować wyspę zebrą ?

Pętla 283 i 201 przy parkingu strzeżonym między Bukowską 1 a Jana Pawła II. Na pierwszym ujęciu alejek wjazdowe na której potrafi oczekiwać do tamtejszego warsztatu ze cztery fury, na drugim alejka wyjazdowa z pętli

W miejscu zaznaczonym niebieską kreską oczekują także busy prywatnych przewoźników co zmusza Solarisy do wjeżdżania na chodnik ( widać ślady opon)”

Dodatkowo odnaleźliśmy to miejsce w Google Street View:

_JPII1

_JPII2

___

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy/goście/obywatele mogą zgłaszać te usterki do radnych miejskich, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już ponad 1,5 roku) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

1 response to "Usterka nr 30 – prośba o interwencję w sprawie blokowania przejazdu autobusom MPK"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 10 czerwca 2016

  W tym temacie n sesji interweniował radny no i niestety niedasie.
  A to takie proste zakaz postoju, laweta i miejsce na parkingu obok pętli.
  To tylko w tym mieście kierowcy robią co chcą bez konsekwencji bo SM czeka na zgłoszenia. Po prostu jest przyzwolenie władz na ten burdel w parkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *