Usterka nr 34 – Zbyt wąski chodnik na ul. Przemysłowej w Skawinie

W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina” ) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Trzydziestą czwartą z nich jest przesłane przez jednego z naszych Czytelników zgłoszenie zbyt wąskiego chodnika na wysokości firmy Ferro przy ul. Przemysłowej 7 w Skawinie. Sprawę przekazujemy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź i interwencję w tej sprawie.

Treść zgłoszenia (usterka nr 34 z dnia 6 marca br.):

Witam redakcjo!
 
Chciałbym na pomocą Waszego portalu zgłosić Usterkę/Problem i przekazanie dalej Gminie z prośbą o rozwiązanie jej…
A mianowicie na ul. Przemysłowej 7 czyli zakład Ferro ogrodzenie znajduje się na tyle blisko drogi iż brakuje szerokości  chodnika co za tym idzie bezpiecznego przejścia dla pieszych, którzy nie zawsze korzystają z tego niewielkiego skrawka przejścia i idąc w strone obwodnicy drogą dochodzi do sytuacji ze nagle pieszy pojawia sie na masce samochodu, a dodaje ze jest tam zakręt drogi! od głownej bramy wjazdowej do ferro. Miałem tam osobiscie  jadąc do pracy taką sytuacje której już nigdy nie chciałbym spotkać.
Dla zobrazowania sytuacji przesyłam kilka zdjęć :
 
pozdrawiam
kierowca
Załączniki:

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już prawie 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Źródło: Program wyborczy Pawła Kolasy (2014)

7 response to "Usterka nr 34 – Zbyt wąski chodnik na ul. Przemysłowej w Skawinie"

 1. Przez: głos Zamieszczono: 1 maja 2018

  Chodniki nawet te będące w budowie, również mają swoich wrogów. Wszyscy ich niby chcą, tylko najlepiej na działce sąsiada.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 1 maja 2018

   Pytanie, jak zarządca, np. GDDKiA dbała o mienie publiczne (teren zarezerwowany pod drogę/chodniki)?

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 1 maja 2018

  Trzeba być realistą. Kto zmusi firmy i prywatnych właścicieli do oddania terenu pod chodnik, przestawienia płotów i bram wjazdowych? Kto za to zapłaci, jeśli nawet wyrażą zgodę? Bogata gmina 🙂
  Oby te chodniki nie powstawały tak długo jak przy DK44.
  Zbliżają się wybory więc obietnic usłyszycie wiele.

 3. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 1 maja 2018

  Jakie miejscowe prawo takie drogi. Ta ulica jak dziesiątki innych w mieście i na terenie gminy, zabudowana z każdej strony płotami. Może decydenci nie zkładali, że ktoś będzie chodził pieszo. w XXI wieku. Budowali miasto dla samochodów, tylko nie przewidzieli, że będzie ich aż tak dużo. Czy deweloperzy stawiając kolejne osiedla, przejmują się tym, że nie ma chodników i komunikacji zbiorowej w pobliżu.

 4. Przez: Pieszy Zamieszczono: 30 kwietnia 2018

  do ktoś..
  Jasne może niech jeszcze na tej ruchliwej drodze namalują przejscie dla pieszych z sygnalizacja świetlną, bo przecież jaki problem odbywać slalom z jednej strony drogi na drugą co kawałek na chodnik?! z reszta w wiekszosci gminy tak się buduje chodniki raz po jednej strone drogi by zaraz przechodzić na druga na chodnik, a przecież wariatów na motorach w samochodach z reszta też nie brakuje:( smutne to ale prawdziwe jak nasza bogata gmina dba o nasze bezpieczeństwo. chyba położę laske na te wybory w pazdzierniku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Przez: Ktoś Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  1. Po lewej to nie jest chodnik tylko „pas zieleni”
  pełniący role bufora między ogrodzeniem a jezdnią,
  2. „Chodnik” znajduje się po prawej stronie zdjęcia,
  tyle że w postaci wyszutrowanego pasa, który ciągnie się od skrzyżowania os. Rzepnik do sklepu Biedronka.
  3. Niestety Włodarze naszego miasta nie mają czasu najwidoczniej zająć się wybrukowaniem takiego małego odcinka.

 6. Przez: Monika Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Witam, Pan piszący z sprawie ul Przemysłowej 7 bardzo dobrze piszę tylko moje pytanie się nasuwa gdzie jest ten chodnik ??? Jest tylko krawężnik i kamienie na których można sobie żeby wybić a po stronie ferro jest tylko krawężnik i i wydeptana trawa przez pieszych….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *