Usterka nr 37 – opłakany stan chodnika oraz brak oświetlenia na ul. Tynieckiej w Skawinie (ZDJĘCIE) (ODPOWIEDŹ URZĘDU)

[AKTUALIZACJA: 4.10.2018 r. – Odpowiedź Urzędu] W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Trzydziestą siódmą z nich jest przesłane przez jednego z naszych Czytelników zgłoszenia stanu chodnika oraz oświetlenia (a raczej jego brak) na ul. Tynieckiej w Skawinie. Według relacji Czytelnika odcinek prowadzący od osiedla bloków do garaży przy mostku nad rzeką Skawinka jest w opłakanym stanie. Chodnik to jedna wielka nierówność, która choćby podczas deszczowych dni zamienia się w labirynt kałuż i błota. Dodatkowo oświetlenie na tym odcinku praktycznie nie istnieje (latarnie nie działają). Poniżej pełna treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję oraz naprawę i chodnika i lamp oświetleniowych.

Treść usterki nr 37 z dnia 19 sierpnia 2018 r.:

Witam

 
Szanowna redakcjo chciałbym zwrócić uwagę na stan chodnika oraz oświetlenia (a raczej jego brak) na ul. Tynieckiej w Skawinie. Odcinek prowadzący od osiedla bloków do garaży przy mostku nad rzeką Skawinka (wzdłuż niebieskiego budynku firmy Vesuvius) jest w opłakanym stanie. Chodnik to jedna wielka nierówność, która choćby podczas deszczowych dni zamienia się w labirynt kałuż i błota. Dodatkowo oświetlenie na tym odcinku praktycznie nie istnieje (latarnie nie działają). W załączniku przesyłam zdjęcia wykonane o godzinie 23. Odcinek ten jest po prostu nie oświetlony i niebezpieczny. Proszę o zwrócenie się do odpowiednich służb oraz interwencję w sprawie naprawy oświetlenia. Wielkimi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy to zmrok zapada wcześniej. W podobnym stanie jest oświetlenie na krótkim odcinku prowadzącym od ul. Tynieckiej na mostek nad rzeką (latarnia również nie działa). 
 
Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację zwrotną. 
Załącznik:
 
Tak wygląda dojście z ul. Tynieckiej do mostku pieszego nad rzeką Skawina. Dobrze, że świeci jedna latarnia na terenie prywatnym bo tak naprawdę to nic nie widać idąc tym odcinkiem drogi. To coś jasnego to kładka. 

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już właściwie 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-UsterkiAKTUALIZACJA (4. października 2018 r.):

Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z dnia 2 października 2018 r.:

W związku ze zgłoszeniem usterki nr 37 związanej z fatalnym stanem chodnika i brakiem oświetlenia na ul. Tynieckiej w Skawinie tutejszy Wydział Gospodarki Komunalnej informuje, że zostały wymienione źródła światła oraz została wykonana przycinka gałęzi wchodzących w istniejącą sieć nieizolowaną co skutkowało częstym wyłączaniem obwodu oświetleniowego. Natomiast z informacji otrzymanych od Wydziału Inwestycji wynika, że zadanie pn.: ” Budowa ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych na terenie Miasta Skawina i miejscowości Radziszów” przewiduje budowę ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m na ul. Tynieckiej – na odcinku o długości ok 540 m –od kładki nad torami kolejowymi do miejsca , gdzie chodnik skręca na wał przeciwpowodziowy. Oświetlenie uliczne również będzie przebudowywane w miejscach kolidujących z ciągiem pieszo-rowerowym. 

Wydział Gospodarki Komunalnej

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

2 response to "Usterka nr 37 – opłakany stan chodnika oraz brak oświetlenia na ul. Tynieckiej w Skawinie (ZDJĘCIE) (ODPOWIEDŹ URZĘDU)"

  1. Przez: koleś Zamieszczono: 7 września 2018

    potwierdzam zgłoszenie, dodam ze dodatkowo te kałoże wody spowodowane sa nie droznymi studzienkami opadowymi. Ojj wybory sie zbliżaja a tu takie wtopy bezpieczenstwa na ulicach skawiny “ROZWÓJ” to słowo czesto wypowiadane przez rzadzacych!!!
    DLACZEGO ROZWÓJ JEST TYLKO W STERFACH EKONOMICZNYCH (przynosi zysk wiadomo) ale to znaczy ze nie powinno brakować pieniedzy na własnie takie stgare zaniedbane niebezpieczne obszary ja sie pytam kto rzadzi Skawina?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *