Usterka nr 39 – wyfrezowana wyrwa w jezdni ul. 3-Maja w Skawinie (Odpowiedź Urzędu)

W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Trzydziestą dziewiątą z nich jest przesłane przez jednego z naszych Czytelników zgłoszenie wyfrezowanej bez jakiegokolwiek sensu wyrwy w jezdni ul. 3-Maja w Skawinie w pasie przylegającym do Liceum. Ma ono utrudniać jazdę, stwarzać zagrożenie i niszczyć zawieszenie. Stan istnieje od początku robót związanych z budową CPR przy ul Żwirki i Wigury. Poniżej treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i spowodowanie naprawy tej wyrwy.

Treść usterki nr 39 z dnia 30 września 2018 r.:

Zgłaszam usterkę – wyfrezowana bez jakiegokolwiek sensu wyrwa w jezdni ul 3-Maja w pasie przylegającym do Liceum utrudnia jazdę, stwarza zagrożenie i niszczy zawieszenie. Stan istnieje od początku robót związanych z budową CPR przy ul Żwirki i Wigury.

___

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już właściwie 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

AKTUALIZACJA (20 listopada 2019 r.):

Dnia 8 listopada br. (po miesiącu) odpisał nam Burmistrz, który w piśmie informuje, że:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *