Usterka nr 41 – przejście z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie (AKTUALIZACJA)

[AKTUALIZACJA: 27 grudnia 2018 r.] W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Czterdziestą pierwszą z nich jest przesłane przez naszego Czytelnika zgłoszenie dotyczące przejścia z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie. Poniżej pełna treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu. 

Treść usterki nr 41 z dnia 18 listopada 2018 r.:

Proszę o zainteresowanie się przejściem z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie często chodzę po wnuczka do szkoły w zaroślach pozostałości po imprezach meneli młodzi biorą przykład jak można biwakować, zimą na dniach brakuje tylko śniegu odśnieżanie takiej ścieżki prawie niemożliwe jak sobie udeptamy to przejdziemy. Obiecano rozpoczęcie budowy przejść pod torami ale to tylko “OBIECANKA”.

Andrzej Machno (zgoda na ujawnienie danych osobowych)

___

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już właściwie ponad 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

AKTUALIZACJA (27 grudnia 2018 r.):

21 grudnia Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przesłał nam w załączeniu odpowiedź na e-mail z dnia 22 listopada 2018 r. ws. usterki nr 41 – przejścia z ul. Torowej do dworca:


8 response to "Usterka nr 41 – przejście z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie (AKTUALIZACJA)"

 1. Przez: sk Zamieszczono: 30 grudnia 2018

  Pan Andrzej nieuważnie słucha polityków, nie czyta, woli pisać. Termin zakończenia prac na torach był wielokrotnie publikowany na stronach zarządcy PKP, w mediach, wielokrotnie odpowiadano na te pytania. “Teren prywatny” oznacza również własność firm, w tym przypadku pewnie Vesuvius, PKP.

 2. Przez: Zenek Zamieszczono: 29 grudnia 2018

  Może trzeba wstawić kosz na śmieci i dać ludziom szansę wrzucenie śmieci do nich. Dzikie wysypisko powstało przy przejeździe kolejowym ul. Tyniecka., Wstyd, patrzą tysiące ludzi przejeżdżających samochodem i chodzący po chodniku przyległym do tego śmietnika., widać to również z okien pociągu.

 3. Przez: pkp Zamieszczono: 29 grudnia 2018

  Tunel to zadanie PKP nie miasta.
  Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych zaplanowana jest w latach 2017 – 2020. Inwestycja na odcinku Kraków Płaszów – Podbory Skawińskie realizowana jest ze środków budżetowych w ramach dużego projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 94 na odcinku Kraków Płaszów – Skawina – Oświęcim”.
  INWESTYCJA W LICZBACH
  2 nowe przystanki kolejowe – Kraków Opatkowice, Skawina Jagielnia
  3 przebudowane stacje Kraków Bonarka, Skawina, Podbory Skawińskie
  2 przebudowane przystanki Kraków Sidzina, Skawina Zachodnia
  37 przebudowanych obiektów inżynieryjnych,(m.in. 1 wiadukt 7 mostów)
  2 nowe przejścia podziemne na stacji Skawina
  10 zmodernizowanych przejazdów kolejowo – drogowych
  20 km przebudowanej linii kolejowej
  Dorota Szalacha
  Zespół prasowy
  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 4. Przez: rowerzysta Zamieszczono: 28 grudnia 2018

  Odpowiem tak kiedyś taka tabliczka była w tym lasku jednakze ją zdewastowali nić sie nie opłaca w tej polsce robić
  bo i tak znajadą sie tacy co zniszcza, a przechodzać i widzac co sie dzieje odwracamy głowe!!

 5. Przez: Andrzej Machno Zamieszczono: 27 grudnia 2018

  W odpowiedzi U.M. dotyczącej usterki nr. 41 dowiedziałem się tyle że przechodząc z ul. Torowej do kładki przy dworcu przechodzę po terenie nie wiadomo czyim czyli chodzę nielegalnie po czyimś gruncie. Proponuję powiesić tabliczki z napisem ” Teren prywatny wstęp wzbroniony” . Oczekuję odpowiedzi U.M. Kiedy rozpoczną się prace związane z przejściami pod torami które były zapowiedziane na obecnie kończący się kwartał tego roku.

 6. Przez: Koleś Zamieszczono: 23 listopada 2018

  młodzi tez musza gdzies biwakować!!!!

 7. Przez: Gumiś Zamieszczono: 23 listopada 2018

  obiecano przejscia podziemnie, ale to raczej gróbe miliony wiec raczej sie nie doczekamy tyc przejść?!
  Gdybysmy wybrali kapitana skawine na fotel burmistrza to On albo jego ludzie wozili by nas przynajmniej na taczkach w trudno dostepne miejsca:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *