Usterka nr 41 – przejście z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie

W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Czterdziestą pierwszą z nich jest przesłane przez naszego Czytelnika zgłoszenie dotyczące przejścia z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie. Poniżej pełna treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu. 

Treść usterki nr 41 z dnia 18 listopada 2018 r.:

Proszę o zainteresowanie się przejściem z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie często chodzę po wnuczka do szkoły w zaroślach pozostałości po imprezach meneli młodzi biorą przykład jak można biwakować, zimą na dniach brakuje tylko śniegu odśnieżanie takiej ścieżki prawie niemożliwe jak sobie udeptamy to przejdziemy. Obiecano rozpoczęcie budowy przejść pod torami ale to tylko „OBIECANKA”.

Andrzej Machno (zgoda na ujawnienie danych osobowych)

___

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekamy (to już właściwie ponad 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

 

 

2 response to "Usterka nr 41 – przejście z ul. Torowej do kładki przy dworcu w Skawinie"

 1. Przez: Koleś Zamieszczono: 23 listopada 2018

  młodzi tez musza gdzies biwakować!!!!

 2. Przez: Gumiś Zamieszczono: 23 listopada 2018

  obiecano przejscia podziemnie, ale to raczej gróbe miliony wiec raczej sie nie doczekamy tyc przejść?!
  Gdybysmy wybrali kapitana skawine na fotel burmistrza to On albo jego ludzie wozili by nas przynajmniej na taczkach w trudno dostepne miejsca:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *