Usterka nr 42 – sygnalizator przejścia dla pieszych / znak aktywny D-6 (obwodnica Skawiny) [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA 5 stycznia 2019 r.] W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Czterdziestą drugą z nich jest przesłane przez naszego Czytelnika zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego przejścia przez pasy na obwodnicy Skawiny na skrzyżowaniu ul. Hałacińskiego. Zdaniem mieszkańca, “należało by zastosować również sygnalizator przejścia dla pieszych znak aktywny D-6 jaki ma miejsce w polance Halerra , czy Zelczynie na przejsciach. Nie ma chyba lepszej okazji niż podczas przebudowy tego newralgicznego skrzyżowania tej zimy?!”Poniżej pełna treść usterki (i fotografie), którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu. 

Treść usterki nr 42 z dnia 4 grudnia 2018 r. (pisownia oryg.):

Witam,
 
 Droga redakcjo pragne zwrucić uwagę za pomocą waszego portalu na przejscie przez pasy na obwodnicy Skawiny na skrzyżowaniu ul. Hałacinskiego przechodze do pracy przez to skrzyżowanie i praktycznie ryzykuje zdrowie i życie!!!
wybudowanie ronda spowolni troche ruch samochodowy, ale należało by zastosować również sygnalizator przejscia dla pieszych znak aktywny D-6 jaki ma miejsce w polance Halerra , czy Zelczynie na przejsciach. Nie ma chyba lepszej okazji niż podczas przebudowy tego newralgicznego skrzyżowania tej zimy?!
 
 
pozdrawiam, 
mieszkaniec gminy

___

ZDJĘCIA (nadesłane):

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-mInformujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

 • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
 • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
 • wybór przewodniczącego rady,
 • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekaliśmy (to już właściwie ponad 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Program-Usterki

Nie doczekaliśmy się. Ale być może burmistrz Norbert Rzepisko podejmie inicjatywę i trud zorganizowania w Urzędzie takiego pomysłu (platformy) zgłoszeń usterek i usprawnień?

AKTUALIZACJA (5 stycznia 2019 r.):

Dnia 4 stycznia br. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie odpowiedział na zgłoszenie:

Dzień dobry

W nawiązaniu do Państwa e-maila z dnia 12 grudnia 2018 r. w sprawie oznakowania przejścia dla pieszych w ciągu obwodnicy Skawiny aktywnym oznakowaniem D-6 Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przesyła w załączeniu skan pisma przesłanego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tj. Inwestora zadania pn.: „Zaprojektowanie i przebudowa istniejącej drogi klasy G do klasy GP w Skawinie, na odcinku od końca przebudowy skrzyżowania z ul. Krakowską do istniejącej drogi nr 44 (km 0+998), skrzyżowania ulic: Hałacińskiego i Stanisława Chmielka” o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Czekamy zatem na odpowiedź z GDDKiA.

3 response to "Usterka nr 42 – sygnalizator przejścia dla pieszych / znak aktywny D-6 (obwodnica Skawiny) [AKTUALIZACJA]"

 1. Przez: korkowo Zamieszczono: 14 grudnia 2018

  Będą przejścia i nawet przejazdy dla rowerzystów na powstającym rondzie. Brak będzie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Hałacińskiego. Kiedyś decydenci nie zakładali chodzenia pieszo , chodniki były zbędny elemnentem infrastruktury drogowej. Poszli dalej i tam gdzie był chodnik ul. Piłsudskiego zlikwidowali w imię świętej przepustowości. Dzięki temu mamy 41 tysięcy zarejestrowanych samochodów na 43 tysiące mieszkańców., wieczne korki i komunikację autobusową która stoi w tych korkach. Nie ma takiej kombinacji rondo i aktywne D6.

 2. Przez: OLo Zamieszczono: 13 grudnia 2018

  Znaków bezpiecznstwa nigdy za wiele!
  Jesli zginie ktoś z rodziny dopiero mysli sie o tym:(

 3. Przez: trolololo Zamieszczono: 13 grudnia 2018

  Trwa przebudowa skrzyżowania w rondo, zatem automatycznie w tym miejscu powinno nastąpić spowolnienie ruchu, ze względu na geometrię skrzyżowania.

  Zatem przy dobrym oświetleniu ronda, takowy znak jest zbędny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.