Usterka nr 43 – Problem z rejestracją w Przychodni Zdrowia w Skawinie

W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Czterdziestą trzecią z nich jest przesłane przez naszego Czytelnika zgłoszenie dotyczące problemów z rejestracją w Przychodni Zdrowia w Skawinie. Zdaniem mieszkańca, „Niejednokrotnie połączenie z rejestracją kończy się fiaskiem i trzeba osobiście przyjść do Przychodni, gdzie można usłyszeć „na dzisiaj już nie ma miejsca…” W przypadku chorego dziecka jest to bardzo poważny problem, zwłaszcza że obecna sytuacja pogodowa nie sprzyja wychodzenia z chorym dzieckiem.”. Poniżej pełna treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Przychodni Zdrowia w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu.

Treść usterki nr 43 z dnia 20 grudnia 2018 r. (pisownia oryg.):

Dzień dobry
Bardzo proszę o interwencję w sprawie problemu z próbami dodzwonienia się do rejestracji w Przychodni Zdrowia w Skawinie.
Niejednokrotnie połączenie z rejestracją kończy się fiaskiem i trzeba osobiście przyjść do Przychodni, gdzie można usłyszeć „na dzisiaj już nie ma miejsca…”
W przypadku chorego dziecka jest to bardzo poważny problem, zwłaszcza że obecna sytuacja pogodowa nie sprzyja wychodzenia z chorym dzieckiem.
Bardzo proszę o potraktowanie sprawy poważnie, jednocześnie proszę o zachowanie anonimowości.
Z poważaniem

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu i Przychodni Zdrowia, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-m

Informujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekaliśmy (to już właściwie ponad 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Nie doczekaliśmy się. Ale być może burmistrz Norbert Rzepisko podejmie inicjatywę i trud zorganizowania w Urzędzie takiego pomysłu (platformy) zgłoszeń usterek i usprawnień?

1 response to "Usterka nr 43 – Problem z rejestracją w Przychodni Zdrowia w Skawinie"

  1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 8 stycznia 2019

    Rejestracja przez internet wymaga cierpliwości, działa bez większych problemów. Cała nasza rodzina korzysta z takiej formy. Niestety ilość osób do lekarza jest mocno ograniczona, zaledwie kilka osób na dany dzień. Nie zawsze na czas pojawia się informacja o braku lekarza w przychodni i próba kończy się niepowodzeniem. Lepiej sprawdzić telefonicznie, czy lekarz nie odwołał wizyt jeśli odwołał to kto go zastępuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *