Usterka nr 44 – kolejne nielegalne wysypisko śmieci w Skawinie (AKTUALIZACJA)

[AKTUALIZACJA, 1.02.2019 r.] W skrzynce kontaktowej redakcji („Usterki w gminie Skawina”) pojawiło się kolejne zgłoszenie usterki z terenu gminy Skawina. Czterdziestą czwartą z nich jest przesłane przez naszą Czytelniczkę zgłoszenie dotyczące nielegalnego wysypiska śmieci w Skawinie. Jak nas poinformowała Czytelniczka, śmieci zostały wyrzucone w pobliżu zbiornika retencyjnego obok obwodnicy Skawiny, tuż przy ogrodzeniu tego zbiornika (zbiornik retencyjny przed Rzepnikiem idąc w kierunku elektrowni). Poniżej pełna treść usterki, którą przekazaliśmy m.in. do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z prośbą o interwencję. Liczymy na szybką reakcję i odpowiedź, którą opublikujemy na łamach portalu.

Treść usterki nr 44 z dnia 7 stycznia 2018 r. (pisownia oryg.):

Dzien dobry,

Chcialabym zgłosić nielegalne wysypisko śmieci w Skawinie. Śmieci zostały wyrzucone w pobliży zbiornika retencyjnego obok obwodnicy Skawiny, tuz przy ogrodzeniu tego zbiornika. Mam na myśli ten zbiornik retrncyjny przed Rzepnikiem idąc w kierunku elektowni.

Zostału one wyrzucone przez jakąś firme remontowo-budowlaną patrzać na rodzaj smieci – peszle, rurki, części do instalacji snatitariatów itp.

Nie wiem, czy sprawa został juz zgłoszono bo wcześniej widziałam podobne wysypisko obok rur na poczatku tej samej ścieżki którą doszlam do opisywanego zbiornika.

W załączeniu przesylam zdjęcia.

Pozdraswiam,

Załączniki:

Gdy otrzymamy odpowiedź z Urzędu, zostanie ona opublikowana w tym artykule jako AKTUALIZACJA.

Aktywny Obywatel – Poinformuj Nas / Naprawmy To?

Niniejszym przekazujemy to zgłoszenie / usterkę do Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o odpowiedź na interwencję / informację zwrotną.

info-icon-1-1010493-m

Informujemy również, że mieszkańcy mogą zgłaszać te usterki do swoich radnych, którzy są reprezentantami mieszkańców i przedstawicielami władzy lokalnej. I może już to czynią. Bowiem obok kierowanych przez nas zgłoszeń w ramach systemu usterkowego – tak samo radni powinni interweniować w sprawach zgłaszanych mieszkańców.

Przypomnijmy. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:

  • utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,
  • uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany,
  • wybór przewodniczącego rady,
  • reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.

___

Jednocześnie czekaliśmy (to już właściwie ponad 4 lata!) na spełnienie jednej z obietnic Burmistrza (wówczas kandydata na to stanowisko) Pawła Kolasy złożonej mieszkańcom w kampanii wyborczej 2014 r., a konkretnie utworzenie przez UMiG Skawina systemu zgłoszeń / platform kontaktowych „POINFORMUJ NAS” i „NAPRAWMY TO”:

Nie doczekaliśmy się. Ale być może burmistrz Norbert Rzepisko podejmie inicjatywę i trud zorganizowania w Urzędzie takiego pomysłu (platformy) zgłoszeń usterek i usprawnień?

AKTUALIZACJA (1 lutego 2019 r.):

31 stycznia 2019 r. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przesłał nam odpowiedź na e-mail (zgłoszenie usterki) z dnia 20 stycznia 2019 r.:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *