Usterka nr 6 – zgłoszenie do UMiG Skawina i odpowiedź urzędu. Problemem zajmie się Zarząd Dróg Powiatowych

usterka_6_skawinaNa profilu facebookowym “Usterki w gminie Skawina” pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek infrastrukturalnych z terenu gminy Skawina. Szóstą z nich zgłosiliśmy dziś (tj. 24 czerwca 2014 r.) do Urzędu Miasta i Gminy Skawina. Odpowiedź nadeszła po paru godzinach. Zobaczcie o jakie miejsce konkretnie chodzi, oraz co jest tam nie tak.

20 czerwca 2014 r. na zainicjowanym przez nasz portal w tamtym roku profilu facebookowym Usterki w gminie Skawina pojawiło się kolejne usterkowe zgłoszenie.

Usterkę podesłał Pan Tomasz Pierzchała, a jej treść brzmi:

Tak wygląda ul. Wyspiańskiego. Jeden pas jezdni zablokowany jest już drugi tydzień. Jeżdżę tędy średnio 2x dziennie i jakoś nie widzę, żeby coś się tu działo. Rozumiem, że z naprawą władze czekają do jesieni, żeby przed wyborami samorządowymi było się czym pochwalić. Szacun, Gmina Skawina.

Pan Tomasz dołączył również fotografię:

usterka_6_skawina

Sprawę przekazaliśmy dziś drogą elektroniczną do UMiG Skawina, a już po kilku godzinach od Pana Dominika Niechaj nadeszła odpowiedź:

W odpowiedzi na otrzymane drogą mailową zgłoszenie dotyczące usterki na ulicy Wyspiańskiego w Skawinie Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uprzejmie wyjaśnia, że tut. Urząd nie jest zarządcą przedmiotowej ulicy. Droga – ulica Wyspiańskiego w Skawinie znajduje się w zarządzie Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, ul. Włościańska 4, 30 – 138 Kraków, tel. /012/ 637 18 11, e-mail: sekretariat@zdpk.krakow.pl.

W związku z powyższym Urząd Miasta i Gminy w Skawinie nie jest kompetentny do rozpatrzenia przedmiotowego zgłoszenia. Otrzymaną informację przesyłamy do zarządcy drogi celem załatwienia zgodnie z posiadanymi kompetencjami.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Rynek 1, 32 – 050 Skawina

Czekamy zatem na zajęcie się tym problemem przez ZDPK. O dalszych losach rozkopów na ulicy Wyspiańskiego w Skawinie, poinformujemy na portalu.

Niebawem też opiszemy kolejne zgłoszone przez Czytelników usterki.

5 response to "Usterka nr 6 – zgłoszenie do UMiG Skawina i odpowiedź urzędu. Problemem zajmie się Zarząd Dróg Powiatowych"

 1. Przez: bywalec Zamieszczono: 25 czerwca 2014

  Sprawa zrujnowanej drogi w Woli Radziszowskiej, wielokrotnie była poruszana na sesji Rady Miejskiej.

 2. Przez: wolanka Zamieszczono: 25 czerwca 2014

  Dokładnie,rokicie jest masakryczne,chodzi tu o drogę. Ludzie,róbcie coś z tym!

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 25 czerwca 2014

   Proszę z tą sprawą zwrócić się do radnych / burmistrza gminy. Kontakt do radnych widoczny jest po prawej stronie głównej portalu a kontakt do burmistrza widnieje na stronie BIP UMiG Skawina.

 3. Przez: wola Zamieszczono: 24 czerwca 2014

  W Woli na “rokiciu” po kanalizacji drogi nie ma od roku więc wielkie mi halo -.-

  • Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 25 czerwca 2014

   Na rokiciu nie ma wogole drogi, to co pokazali tutaj to jest raj, chcialbym miec taka droge xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *