Usterka nr 7 – niedrożne studzienki (kratki burzowe) w ciągu DK 44 (AKTUALIZACJA)

Usterki_gmina SkawinaNa profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek infrastrukturalnych z terenu gminy Skawina. Siódmą z nich zgłosiliśmy dziś do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o zajęcie się tym problemem.

Treść zgłoszonej w czerwcu oraz lipcu 2014 r. usterki przez naszego Czytelnika Pana Krzysztofa Sanowskiego:

Na drodze krajowej 44 od wiaduktu do mostu jest wiele kratek burzowych które nie odprowadzają wody. Pomimo wielokrotnego zgłaszania sprawy do gminy oraz do GDDKiA nie udało się odróżnić żadnej. Szczególniej uciążliwa jest kratka przy parkingu firmy Drewex. Po deszczu woda utrzymuje się nawet do kilku dni. W czasie deszczu przejście chodnikiem bez ochlapania stanowi wielkie wyzwanie. A co gorsza kilkanaście metrów dalej znajduje się ruchliwe przejście dla pieszych (prowadzące na cmentarz). Po zgłoszeniu sprawy do GDDKiA pojawia się ekipa, która nawet nie próbuje rozwiązać problemu, za to kilka osób tępo patrząc się w kratkę, generuje ciąg wulgaryzmów.”

podobnie sprawa się ma w innych studzienkach w Skawinie, woda stoi dopóki nie wyparuje lub zostanie rozchlapana“.

Sprawę przekazaliśmy dziś do GDDKiA w Krakowie oraz do UMiG Skawina.

===

AKTUALIZACJA z dnia 11 lipca 2014 r.:

W odpowiedzi na przesłaną usterkę nr 7 dotyczącą niedrożnych studzienek na drodze krajowej nr 44 Urząd Miasta i Gminy w Skawinie uprzejmie wyjaśnia, że UMiG w Skawinie nie jest zarządcą przedmiotowej drogi. DK nr 44 znajduje się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddzial w Krakowie, Rejon w Wadowicach z siedzibą w Babicy 67b, tel. (033) 873 77 37 lub (033) 873 73 28, e-mail: wadowice@krakow.gddkia.gov.pl. Tut. Urząd ze swojej strony przekaże zgłoszoną usterkę do zarządcy DK nr 44 celem załatwienia zgodnie z posiadanymi kompetencjami.
Z poważaniem
K a t a r z y n a   Ż e l a z o w s k a – p. o. Inspektora

Wydział Inwestycji i Gospodarki Komunalnej
Urząd Miasta i Gminy Skawina
===
AKTUALIZACJA z dnia 18 stycznia 2015 r.:
Przekazujemy Państwu odpowiedź z GDDKiA w Krakowie w sprawie niedrożnych studzienek na drodze krajowej nr 44 w Skawinie:
Clipboard01

1 response to "Usterka nr 7 – niedrożne studzienki (kratki burzowe) w ciągu DK 44 (AKTUALIZACJA)"

  1. Przez: niedasie Zamieszczono: 10 lipca 2014

    Niedrożne studzienki na ul. Krakowskiej będą obchodzić Jubileusz, co najmniej 20-lecia, razem z przejściem przez tory dla pieszych z ul. Torowej do centrum miasta. Wielu urzędników w tym czasie odeszło pewnie już na emeryturę, zostało niedasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *