Usterka nr 8 – petycja osób przebywających na ul. Torowej w Skawinie (VIDEO)

Clipboard01 Na profilu facebookowym „Usterki w gminie Skawina” a także w skrzynce mailowej pojawiły się kolejne zgłoszenia usterek z terenu gminy Skawina. Ósmą z nich jest petycja pracowników i mieszkańców budynków mieszczących się przy ulicy Torowej w Skawinie. Sprawę przekazujemy dziś do Policji oraz Urzędu Miasta i Gminy Skawina z prośbą o zajęcie się tym problemem.

Poniżej przedstawiamy treść petycji przesłanej do nas (zapis oryginalny):

Petycja

W imieniu pracowników i mieszkańców budynków przy ulicy Torowej zlokalizowanej od numeru 23 do 46, prosimy o pilną interwencję w sprawie drogi która przebiega od Firmy Telekomet do ulicy Tynieckiej, poniżej mapka.

Clipboard01

Pomimo znaków „ograniczenie prędkości do 30” i „ustąp pierwszeństwa” przed mostkiem (na którym może zmieścić się tylko jeden pojazd), kierowcy przejeżdżający tym odcinkiem drogi nie stosują się do nakazów i jeżdżą z prędkością przekraczającą często nawet 60 km/h !!. Chyba nie muszę opisywać co się dzieje jak kierowcy jadący z przeciwległych kierunków nie stosują się do tych nakazów.

Kolejną sprawą wartą poruszenia jest prędkość pojazdów które wyjeżdżając z drogi asfaltowej na drogę pozbawioną takiego utwardzenia przyspieszają i nie zwracają uwagi na skutki swojego „rajdu”. Droga nie jest asfaltowa tylko co jakiś czas łatana pozostałościami z innych remontów co skutkuje ogromnymi chmurami piasku i kurzu który osiada na towarze i sprzętach składowanych przed halami, nie wspominając o braku możliwości otwarcia okien i ciągłym sprzątaniu. Piesi chodzący tą drogą schodzą na trawę dla ograniczenia zagrożenia i zasłaniają się, czym się da żeby nie wdychać powstałego pyłu.

Bardzo prosimy o interwencje w tej sprawie.

Film nadesłany przez Czytelnika:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=1ztOHzK_3u8″]

We fragmentach filmu: 0:07 (!), 0:17, 0:42, 3:16, 7:55 (!), 8:16, 9:28 (!), 10:28 (!) i 11:00 (!) szczególnie widać potwierdzenie tego, o czym mowa w petycji.

_Usterka_8

(kadr z filmu)

Petycję przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Skawina oraz do Komendanta Komisariatu Policji w Skawinie asp. sztab. Grzegorz Hajto i dzielnicowego sierż. sztab. Pana Grzegorza Jucha.

3 response to "Usterka nr 8 – petycja osób przebywających na ul. Torowej w Skawinie (VIDEO)"

 1. Przez: Torowa Zamieszczono: 17 lipca 2014

  Prosimy o szybką interwencję, mam wrażenie że po tym artykule kierowcy złośliwie jeżdżą coraz szybciej i nie przeszkadza im to że są coraz większe dziury i obłoki kurzu który wdychamy cały dzień !!! 🙁

 2. Przez: Krzyniu Zamieszczono: 15 lipca 2014

  A czy ktoś może załatać dziurę na ul. Popiełuszki obok galerii skawina?
  Przecież tam się nie da jeździć normalnie żeby czegoś nie urwać! Droga powiatowa!!!

 3. Przez: jarek Zamieszczono: 13 lipca 2014

  Plany były http://www.um.skawina.net/components/download/send.php?pos_id=3771
  Współczuję mieszkańcom ul Torowej, odcięci od centrum miasta torami kolejowymi, rozjeżdżani na wąskiej uliczce, zalewani wodą na chodnikach przy ulicy Krakowskiej. Brak ciągów pieszych w kierunku Tynieckiej, kilkadziesiąt schodów na wiadukt, ale wam decydenci zgotowali los.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *