Usterki w gminie Skawina – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

IMG_3457aDziś, tj. 30 grudnia 2013 r. zwróciliśmy się do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Pana Adama Najdera z propozycją stworzenia systemu elektronicznej rejestracji usterek na terenie miasta i gminy. Inicjatywa ta umożliwiłaby mieszkańcom zgłaszanie bezpośrednio na stronie internetowej zauważonych braków i usterek w różnych kategoriach (infrastruktura, bezpieczeństwo, zachowanie czystości w gminie, itp.) i monitorowania przebiegu ich usuwania/naprawy.

System obejmowałby w zamyśle zgłaszanie m.in. takich problemów infrastruktury jak: ubytki w drodze, nierówne chodniki dla pieszych, uszkodzone znaki drogowe, przystanki autobusowe itp.; utrudnień w kwestii bezpieczeństwa: brak barierek, przejść dla pieszych w niebezpiecznych miejscach, niedziałające oświetlenie, uszkodzone przeprawy przez rzeki, czy też czystości terenu: nielegalne wysypiska śmieci, niedziałający prawidłowo wywóz śmieci, graffiti na budynkach użyteczności publicznej. Każdy z mieszkańców, użytkowników systemu, mógłby dodawać opis problemu, zdjęcia, linki do filmów oraz zaznaczać dany problem na mapie gminy Skawina.

Na Facebooku działa już stworzony specjalnie w tym celu profil Usterki w gminie Skawina). Liczymy, że pomysł zostanie przychylnie rozpatrzony przez burmistrza i polepszy komunikację mieszkańców z urzędem, a zgłaszane przez mieszkańców miasta i sołectw uwagi będą sprawnie analizowane i rozwiązywane przez odpowiednie służby porządkowe.

IMG_3457a

Treść pisma skierowanego do UMiG Skawina:

IMAG0012a IMAG0013a

facebook   profil Usterki w gminie Skawina na Facebooku

 

Swoje zgłoszenia, usterki i zauważone problemy w gminie możecie przesyłać również na adres redakcja@infoskawina.pl

Wszystkie przekażemy do UMiG Skawina.

  • Zobacz także:

Odpowiedź Burmistrza Skawiny w sprawie serwisu usterkowego

2 response to "Usterki w gminie Skawina – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…"

  1. Przez: Gość stanislawj Zamieszczono: 26 sierpnia 2016

    Ostatnio dokonano remontu nawierzchni przystanku obok Ajki.Między kostką a jezdnią pozostały wyrwy,może KTOŚ zainteresuje się puki nie pękną resory lub ktoś nie połamie sobie nogi.

  2. Przez: olo Zamieszczono: 31 grudnia 2013

    == Liczymy, że pomysł zostanie przychylnie rozpatrzony przez burmistrza i polepszy komunikację mieszkańców z urzędem,==
    Już pisałem CUDÓW NIE MA !!! Urzędasów takie cóś NIE INTERESUJE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *