V Mistrzostwa Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych

Plakat_Infoskawina_ZawodyKomendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg. Ryszard Gaczoł oraz Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne dr Witold Słomka serdecznie zapraszają do udziału w V Mistrzostwach Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych, które odbędą się w piątek, 12 września 2014 r., w Świątnikach Górnych.

Ideą Mistrzostw jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych strażaków i funkcjonariuszy innych służb mundurowych w zakresie ratownictwa medycznego oraz promowanie Zasad Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.  Drużyny wystartują w mistrzostwach w czteroosobowych zespołach i będą miały do wykonania złożone zadania udzielenia pomocy poszkodowanym w kilku miejscach na terenie gminy Świątniki Górne. Część zadań zawodnicy będą wykonywać w szkołach,  co sprawi, iż Mistrzostwa staną się również elementem edukacyjnym.

Zawodnicy będą oceniani przez strażaków-koordynatorów medycznych z komend powiatowych PSP województwa małopolskiego oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Podczas Mistrzostw w Gminie Świątniki Górne zorganizowany zostanie „Dzień Bezpieczeństwa”  i piknik z okazji tego wydarzenia, podczas którego dzieci będą mogły brać udział w atrakcyjnych zabawach jakie zorganizuje dla nich KM PSP w Krakowie, a także uczestniczyć w szkoleniach dot. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonych przez strażaków-ratowników medycznych organizowanych w ramach tzw. ogródków edukacyjnych.

Plakat_Infoskawina_Zawody

Zapraszamy do udziału!

Źródło:
KM PSP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *