V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 3 grudnia 2015 r. (VIDEO)

Sesja_Skawina3 grudnia 2015 r. o godz. 16:00 w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy Skawina, ul. Rynek 1, I p. odbyła się V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie. W porządku obrad tej sesji znalazły się w nim m.in.: Uchwała budżetowa Miasta i Gminy Skawina na rok 2016, uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego, w sprawie  zmiany uchwały nr XLVIII/581/14 z dnia 29 października 2014 roku w sprawie określenia wysokości stawek od podatku od nieruchomości czy przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video.

Materiał VIDEO:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=f4uT5WZa2_s”]

Porządek obrad V nadzwyczajnej sesji

Rady Miejskiej w Skawinie  w dniu 3 grudnia 2015 roku:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2015 rok – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  4. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta
    i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  5. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Ewa Szczepanik – Sekretarz Gminy).
  6. Uchwała w sprawie  zmiany uchwały nr XLVIII/581/14 z dnia 29 października 2014 roku w sprawie określenia wysokości stawek od podatku od nieruchomości – drugie czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  7. Uchwala w sprawie w sprawie zmiany uchwały nr XII/151/15 z dnia 28 października 2015 r. w sprawie określenia wzorów deklaracji na podatek rolny, deklaracji na podatek leśny oraz informacji o nieruchomościach, obiektach budowlanych, gruntach i lasach – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  8. Uchwała budżetowa Miasta i Gminy Skawina na rok 2016 – pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  9. Uchwała w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
  10. Zamknięcie sesji.

PROJEKTY UCHWAŁ na sesję

Sesja_Skawina

19 response to "V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 3 grudnia 2015 r. (VIDEO)"

  1. Przez: mieszkanka Zamieszczono: 27 grudnia 2015

    Ciekawe w którym sołectwie poza miastem Skawina świetlice otwarte są od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych?

  2. Przez: bip Zamieszczono: 12 grudnia 2015

    Idą święta władza o elektoracie pamięta 🙂
    CRU poz 1102 – BIP
    dostawa 4155 sztuk bonów towarowych dla nauczycieli emerytów i rencistów,byłych prac.
    69 850,00 zł

    • Przez: Chwila prawdy Zamieszczono: 14 grudnia 2015

      poz. 357 utrzymanie zieleni boisko Krzęcin 6.620,00
      Boisko czy komunikacja zbiorowa? Co jest ważniejsze?

  3. Przez: janko muzykant Zamieszczono: 11 grudnia 2015

    Jest taki znaczący wydatek w budżecie
    80132 Szkoły artystyczne – 1 280 000
    Zapewne dotyczy to szkoły muzycznej, namnożyło się w ostatnim czasie tych szkół jak klubów piłkarskich. Niewątpliwie jest garstka dzieciaków uzdolnionych, których rodzice powinni inwestować w edukację, cała reszta to przerost ambicji rodzicieli. Można w nieskończoność budować kolejne obiekty, dawać zatrudnienie paru osobom nie licząc się z kosztami eksploatacji. Tak powstała również skarbonka bez dna dwór w Radziszowie. Miasto i gmina “uszyte” nie na trudne czasy, to ambicja decydentów przy współudziale skawińskich RM.

  4. Przez: jarosław Zamieszczono: 10 grudnia 2015

    Radny Adam Najder
    https://youtu.be/f4uT5WZa2_s?t=47m40s
    …Zaciągajmy kredyty na kluczowe inwestycje…
    Czy tymi kluczowymi były rewitalizacja Rynku, Multicentrum, pseudo internet dla mieszkańców, odbudowa dwory Dzieduszyckich, brukowanie całego miasta, mała obwodnica na osiedlu, tablice pamiątkowe za zasługi? Lista tych kluczowych inwestycji podczas kadencji byłego burmistrza jest długa?
    Kiedy radny ujawni telefon i skrzynkę do kontaktu z mieszkańcami?
    Chciałoby się zapytać co jego zdaniem jest kluczową sprawą dla mieszkańców bo wizja obwodnicy która wszystko załatwi, podobnie jak planowane zyski ze stref nie bardzo się sprawdzają. Zaciągnięte kredyty będzie spłacać następne pokolenie bo nie leśne dziadki.

    • Przez: ja Zamieszczono: 10 grudnia 2015

      Co się ma wyjaśniać to Rada Miejska podejmowała uchwały o zwolnieniach od płacenia podatku firmy, nakładając kolejne na obywateli i tych którzy w strefach nie mogli zainwestować. Zyski skończyły się w momencie sprzedaży ostatniego hektara, teraz to już tylko ponoszenie kolejnych kosztów.

  5. Przez: oglądacz Zamieszczono: 10 grudnia 2015

    Radna Wąsowicz
    https://youtu.be/f4uT5WZa2_s?t=45m24s
    I znowu parkingi jako priorytety, czy zanim wyda się kasę na budowę parkingów między blokami nie warto skonsultować to ze wszystkimi mieszkańcami?

    • Przez: betonowa dżungla Zamieszczono: 10 grudnia 2015

      Panie radny Raczkowski, poszerzenie ulicy przy bloku, to wycinka drzew i rury wydechowe samochodów pod samym oknem. Ja myślę, że wszyscy o tym marzą a lobby samochodowe jest święcie przekonane o wyłączności na te miejsca które powstaną. Nic z tego moi państwo, to pracownicy CWR i klienci kawiarni zajmą wam te miejsca. Jest jeszcze jeden wariant równie optymistyczny, po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania przy Ajce, mieszkańcy wiosek chętnie tam zaparkują gdy będą się przesiadać do autobusów 🙂

  6. Przez: RP Zamieszczono: 10 grudnia 2015

    Radny Pac
    Przeglądając ten budżet…
    https://youtu.be/f4uT5WZa2_s?t=36m10s
    Daj Pan spokój z tym pałacem w Radziszowie
    Któż z nas nie słyszał o porzekadle Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Przywołuje się je wtedy, gdy chce się obrazowo powiedzieć, że ‘jeden wart jest drugiego; że obaj są równi, podobni do siebie’. obcyjezykpolski.pl
    http://obcyjezykpolski.pl/?p=401
    Ten pałac a raczej dwór to studnia bez dna jak oświata i jej kustosze.

  7. Przez: zez Zamieszczono: 9 grudnia 2015

    No niezły numer wykręcił sponsor placu zabaw dla dzieci, gmina 6 baniek w plecy.

  8. Przez: paweł Zamieszczono: 9 grudnia 2015

    Władze miast, rządzące w tym samym układzie nawet po kilkanaście lat, są coraz bardziej oderwane od naszych problemów.
    Radni załatwiacze traktują samorząd jak wielki pośredniak – sposób na ustawienie siebie i swoich rodzin. Władze kupczą stanowiskami w radach nadzorczych miejskich spółek płacąc nimi za lojalność. Głos mieszkańców jest ignorowany. Mamy konsultacje społeczne, ale ich wyniki są ignorowane albo przeprowadzane w drugorzędnych kwestiach.
    Tak twierdzą aktywiści Porozumienia Ruchów Miejskich.

    • Przez: ks Zamieszczono: 9 grudnia 2015

      Najpierw tworzy się projekt, wypłaca za niego kasę a potem ogłasza konsultuje społeczne. Nikt nie pyta społeczeństwa jaki ma pomysł na miasto. Czy zgadza się na parkingi pod oknami, cięcia w komunikacji zbiorowej, wycinanie drzew, budowę kolejnych marketów, zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Miasto to firma kilku decydentów, tak jest niezmiennie od lat.

  9. Przez: sse Zamieszczono: 9 grudnia 2015

    SSE Specjalne strefy ekonomiczne.
    Zwolnienia z podatku dochodowego
    Kształtuje się ona następująco: dla dużych przedsiębiorców – od 30% do 50% kosztów kwalifikowanych,dla średnich przedsiębiorców – od 40% do 60% kosztów kwalifikowanych,
    Zwolnienie z podatku od nieruchomości
    Zwolnienie z podatku od nieruchomości może zostać przyznane przedsiębiorcom
    prowadzącym działalność na terenie sse na podstawie uchwały poszczególnych
    władz lokalnych. Jednym z warunków jest: utrzymania inwestycji w regionie przez co najmniej 5 lat (3 lata w przypadku MŚP).
    Po tym okresie zwykle zaczynają się przeprowadzki, podobnie jak z marketami. Mała firma pakuje sprzęt i ludzi, przenosi się np. z Niepołomic do Skawiny, ze Skawiny w wschód lub zachód regionu.
    Firmy mają swoje sposoby, prawników i dar przekonywania miejscowych decydentów. Skoro są tacy którzy zyskują to również są ci co tracą. Można się spodziewać spadku dochodów do kasy gminnej.

  10. Przez: oglądacz Zamieszczono: 9 grudnia 2015

    Uchwała budżetowa pierwsze czytanie.
    Audyt oświaty przedstawiony przez radną Masłowską.
    Wydatki na oświatę 43% wydatków z budżetu licząc z inwestycjami 65,5 mln zł
    Subwencje 32,5 mln czyli ponad 33 mln z gminnej kasy.
    Na przestrzeni 2010-2014 wzrost wydatków:
    przedszkola – 35%, zerówki – 58%, stołówki wzrost wydatków 28%, świetlice 38%, dowóz dzieci wzrost 48%, podstawówki i gimnazja 20%.
    Czy może być inaczej gdy miastem rządzą nauczyciele. Kiedyś zlikwidowano przewozy dzieciaków świadczone przez MZU, prywatni przewoźnicy i wzrost 48%. Radny Bylica na sesji twierdził, że paliwo potaniało a MPK domaga się większych opłat obsługując gminę.
    Rok dwa i braknie pieniędzy na wszystko z wyjątkiem oświaty.
    Nie pierwsze to miasto które popłynie, gdy rządy obejmują nauczyciele. No można za namową radnego Adama Najdera brać pożyczki i windować miasto w rankingach pozyskiwanych środków zewnętrznych.

    • Przez: bip Zamieszczono: 10 grudnia 2015

      Czy jest gdzieś dostępny np w BIP ten audyt? Kto go przeprowadzał?
      Czemu zakładka Edukacja to Tabula rasa? Ile zarabiają nauczyciele w naszej gminie? Ile kosztuje utrzymanie placówek oświatowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *