Vesuvius wymienia stary nieefektywny dopalacz – może śmierdzieć bardziej nawet do końca marca 2019 r.

W ślad za informacją jaka wpłynęła do Wydziału Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie od zakładu Vesuvius Poland informujemy:  Vesuvius Poland  rozpoczyna prace przygotowawcze do wdrożenia pierwszego z trzech zaplanowanych działań inwestycyjnych tzn. do montażu nowego dopalacza termicznego na wydziale W2. W związku z tymi pracami, prowadzonymi od poniedziałku, 10 grudnia, nastąpi wyłączenie tymczasowego dopalacza w celu jego demontażu. Niestety może to skutkować pojawieniem się zapachów technologicznych wokół zakładu.  Stary nieefektywny dopalacz zostanie zastąpiony nowym, bardziej efektywnym dopalaczem, który zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2019 r.

Poprzednio informowaliśmy o tym (link), że wdrażany jest w firmie program „Vesuvius 2019”, który ma na celu wyeliminowanie uciążliwości zapachowych i poprawę jakości życia mieszkańców okolicy zakładu. Swoje działania firma rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku, kiedy to powołała wewnętrzny zespół roboczy w celu zdefiniowania i rozwiązania problemu.

Zasadniczą częścią programu „Vesuvius 2019” są trzy działania inwestycyjne. Pierwsze dotyczy procesu obróbki termicznej wyrobów na Wydziale W2 i obejmuje zakup oraz instalację nowego dopalacza termicznego. Inwestycja ta jest już w trakcie realizacji i zakończy się w I kwartale 2019 r. Kolejna inwestycja, również dotycząca wydziału W2, obejmuje wymianę pieców do podgrzewania i nawęglania. Zakończenie obu tych inwestycji przewiduje się na IV kwartał 2019 r. Trzecia inwestycja dotyczy procesu produkcji masy zatykarkowej na Wydziale W3. Zostanie tam zainstalowany nowy system wentylacji (lub inne tego typu rozwiązanie). Realizacja tej inwestycji planowana jest w drugiej połowie 2019 r.

Sumaryczny koszt inwestycji ograniczających uciążliwości zapachowe w 2018 i 2019 roku wyniesie ponad 14 mln zł.

Dla osób zainteresowanych szczegółowymi informacjami dotyczącymi inwestycji, Vesuvius przygotował specjalną stronę internetową – vesuvius2019.pl. Na stronie będzie można zapoznać się z aktualnościami z postępów w pracach, zgłosić uciążliwość, a także zapisać się do newslettera. W przypadku pytań mieszkańcy mogą pisać na adres kontakt@vesuvius2019.pl

Źródło: Vesuvius Poland / UMiG w Skawinie

Zobacz także:

W Skawinie szykuje się protest pracowników firmy Vesuvius przeciwko nierównościom płacowym [AKTUALIZACJA]

Vesuvius wdraża swój program. Będą duże inwestycje i nowa strona internetowa [informacja nadesłana]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *