VI Rowerowa Masa Krytyczna w Skawinie – “Taki odstęp to postęp” (ZDJĘCIA)

_12015086_917252628352117_2818521903048438335_oZapraszamy do fotorelacji przygotowanej przez Rowerową Skawinę, organizatora VI Rowerowej Masy Krytycznej w Skawinie 12 września 2015 r. O szczegółach tego wydarzenia pisaliśmy tutaj: VI Rowerowa Masa Krytyczna w Skawinie

ZDJĘCIA (fot. Rowerowa Skawina):

Trasę zabezpieczała Policja, Straż Miejska, straż pożarna OSP Skawina I i OSP Skawina II (Korabniki).

Portal “InfoSkawina” objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Źródło i więcej zdjęć:
Rowerowa Skawina na Facebook

10 response to "VI Rowerowa Masa Krytyczna w Skawinie – “Taki odstęp to postęp” (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: etzt Zamieszczono: 22 września 2015

  22.09 Światowy Dzień bez Samochodu
  Pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

 2. Przez: Prawo Jazdy Zamieszczono: 17 września 2015

  Pobocze jest to część drogi przyległa do jezdni, przeznaczona do ruchu takich pojazdów jak np.: rower. Pobocze nie jest przeznaczone do przejazdu samochodów. Samochód nie może zatrzymywać się na poboczu i jezdni.
  Postój na poboczu przez samochód także jest niedozwolony.
  https://www.youtube.com/watch?v=C16dZ8W69Ko
  Na obwodnicy kierowcy bardzo często zapominają o przeznaczeniu pobocza. Zarówno kierowce jak i rowerzystę obowiązuje oznakowanie pionowe po prawej stronie jezdni. Rowerzysta jadąc z Krakowa pierwszym odcinkiem “obwodnicy” nie musi wiedzieć o tym, że za ekranem jest CPR.

 3. Przez: etzt Zamieszczono: 16 września 2015

  Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września.
  http://www.mobilityweek.eu/news/view/article/2015/09/11/register-for-europeanmobilityweek-kick-off-event/
  Kraków świętuje i namawia mieszkańców. Wybierz najlepszy dla siebie środek transportu, w razie potrzeby zmień go lub przesiądź się na inną linię, łącz różne aktywności – korzystając, gdy jest to możliwe, z roweru lub własnych nóg.
  http://www.karnet.krakow.pl/aktualnosci/imprezy/5/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2015_34892.html

 4. Przez: Janek Zamieszczono: 14 września 2015

  Fajnie że jest coś takiego organizowane w Skawinie. Ale dobrze by było uświadamianie młodzieży i niestety dorosłych też jak korzystać z roweru a zwłaszcza po drogach głównych i obwodnicy niestety też. Jest ciąg pieszo rowerowy i co z tego jak gro ludzi jeździ po obwodnicy i stwarzają zagrożenie przede wszystkim dla siebie, wystarczy podmuch i może być nieszczęście i jak to zwykle bywa winien kierowca. Pozdrawiam

  • Przez: krzysztof Zamieszczono: 16 września 2015

   Ciąg pieszo-rowerowy przy obwodnicy nie zapewnia ciągłości przejazdu rowerem do celu podróży. W planach było wykonanie poboczy w kolorze kontrastowym skończyło się jak zawsze, rowerzystom zaproponowano dzielenie przestrzeni z pieszymi. Budując pierwszy odcinek obwodnicy zapomniano o pieszych i rowerzystach a kierowcom zafundowano krawężniki przy jezdni.
   Rowerzyści w gminie skazani są na jazdę po jezdni, warto by kierowcy mieli to na uwadze. Trzysta kilometrów dróg w gminie i zero dróg dla rowerów.

   • Przez: Janek Zamieszczono: 16 września 2015

    Od ulicy Hałacińskiego do Energetyków jest zachowana ciągłość więc nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z CPR.

    • Przez: tp Zamieszczono: 16 września 2015

     Dalej teleportacja.

     • Przez: Janek Zamieszczono: 17 września 2015

      Jak się kończy ścieżka można wjechać jezdnie…przepisy ruchu drogowego, wydaje ci sie że jesteś święta krowa jak cie kiedyś odpukać pieprznie to będziesz miał dopiero teleportacje…

      • Przez: zxc Zamieszczono: 17 września 2015

       Jazda poboczem po obwodnicy nie jest bardziej ekstremalnym wyczynem niż DK44, drogami powiatowymi i drogą wojewódzką gdzie nie ma nawet pobocza. Kierowcy cisną na tych drogach również powyżej dopuszczalnej 70 km/h . Z troski o bezpieczeństwo rowerzystów kierowcy powinni naciskać na zarządców dróg o odseparowanie ruchu rowerowego od samochodów. Na początek wystarczy zachowywanie wymaganej prawem odległości i nie wyprzedzanie na trzeciego na wąskich drogach. 1,5m TAKI odstęp to postęp.

  • Przez: PoRD Zamieszczono: 16 września 2015

   Prawo o Ruchu Drogowym – Art 33. Ust. 1: Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
   http://wrower.pl/prawo/obowiazek-jazdy-po-drodze-dla-rowerow,3004.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *