W 2017 roku powstanie kolejny odcinek obwodnicy. Umowa z Wykonawcą podpisana

obwodnica skawinyDo października 2017 roku powstanie druga część obwodnicy Skawiny. 29 marca 2016 r. została podpisana umowa z wykonawcą na budowę tej drogi. Jest to kolejna inwestycja realizowana przez Województwo Małopolskie zapisana w Małopolskim Planie Inwestycyjnym.

Nowy odcinek obwodnicy Skawiny będzie miał ok. 2,2 km długości. Rozpocznie się od skrzyżowania z ulicą Energetyków i skończy na skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego (DK 44).
– Drugi etap to kontynuacja drogi, którą otworzyliśmy pod koniec 2014 r. Jako mieszkaniec Skawiny wiem, jak istotna jest dla nas ta obwodnica, dzięki niej ograniczymy ruch w centrum, a nowopowstały wiadukt nad torami pozwoli uniknąć tworzących się obecnie korków – podkreśla marszałek Małopolski Jacek Krupa.
Nowa droga skomunikuje także tereny przemysłowe w Skawinie. Za jej budowę odpowiedzialne będzie konsorcjum pod przewodnictwem firmy Vistal Gdynia. Wartość robót budowlanych wyniesie niespełna 36 mln złotych. W planowanym kolejnym etapie obwodnica zostanie połączona z DW 953.
Drugi etap obwodnicy Skawiny jest kolejną inwestycją infrastrukturalną Województwa Małopolskiego, na którą umowę podpisano w ostatnim czasie. 23 marca władze województwa podpisały umowę z wykonawcą II etapu obwodnicy Gdowa. Obie te inwestycje zostały ujęte w Małopolskim Planie Inwestycyjnym opiewającym na 4,3 mld złotych. Dokument zakłada m.in. powstanie w Małopolsce do 2023 roku 14 nowych obwodnic, rozbudowanie 274 km dróg wojewódzkich i zmodernizowanie 84 km już istniejących. Zaplanowano także budowę 5 połączeń węzłów drogowych z drogami wojewódzkimi.
obwodnica Sakawiny 3
Źródło:
UMWM

 

2 response to "W 2017 roku powstanie kolejny odcinek obwodnicy. Umowa z Wykonawcą podpisana"

  1. Przez: realista Zamieszczono: 30 stycznia 2017

    Minęło 10 miesięcy od podpisania umowy z Vistal Gdynia
    na jakim etapie jest projekt obwodnicy ?
    kiedy planowany jest ZRID ?
    kiedy rozpoczną się pracę przy budowie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *