W Jaśkowicach odbył się pierwszy w gminie i okolicy Kiermasz Rzeczy Używanych

kiermasz_jaskowice_skawinaWczoraj, tj. 19 września 2015 r., w Domu Ludowym w Jaśkowicach odbył się Kiermasz Rzeczy Używanych. Można było sprzedać, kupić, wymienić, bądź oddać rzeczy, które zalegają mieszkańcom w piwnicach, garażach, czy na strychach i nie są im już potrzebne. Organizatorami kiermaszu byli Sołtys wraz z Radą Sołecką w Jaśkowicach.

To pierwsza tego typu inicjatywa w gminie Skawina, ale inicjatorzy i pomysłodawcy bazaru już zapowiadają powtórkę na wiosnę przyszłego roku.

Mamy nadzieję, że kiermasz w Jaśkowicach stanie się cykliczną imprezą i z roku na rok będzie zdobywać coraz szersze zainteresowanie, nie tylko wśród mieszkańców sołectwa czy gminy, ale również poza nią.

W pierwszym kiermaszu w ciągu pięciu godzin uczestniczyło kilkunastu wystawców, przewinęło się w sumie kilkadziesiąt osób.

Kupić lub wymienić można było m.in. płyty gramofonowe, odtwarzacze CD/DVD, aparaty fotograficzne, lampy, akcesoria samochodowe, rower, sprzęt ogrodniczy, odzież, buty, kryształy, obrazy,  czy sprzęt muzyczny. Jeden z wystawców sprzedawał nawet świeżo zebrane w lesie grzyby.

Z kolei przybyły na kiermasz Wrocławianin wystawił na sprzedaż oryginalną odzież z kaszmiru i wełny jaka przywiezioną przez siebie z Tybetu!

___IMG_0571

Dla uczestników kiermaszu dostępna była kawa, herbata i przekąski.

Sołtys Jaśkowic Józef Tomczak po zakończeniu kiermaszu stwierdził, że warto takie inicjatywy podejmować, bo aktywizują społeczność lokalną i powodują, że mieszkańcy stają się ze sobą coraz bardziej zżyci. A fakt, że przyjeżdżają na nią goście z innych części kraju, może tylko wzbogacić całą imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *