W Skawinie zbierają podpisy przeciwko likwidacji Oddziału Neurologii w Szpitalu im. dra J. Babińskiego w Krakowie

logoW związku z zamiarem likwidacji Oddziału Neurologii w Szpitalu im. dra J. Babińskiego w Krakowie zbierane są podpisy przeciwko tej likwidacji, jako wyraz sprzeciwu mieszkańców Gminy Skawina. Oddział Neurologiczny działa od 1962 roku, diagnozuje i leczy m.in. chorych ze schorzeniami układu nerwowego, takimi jak udary i guzy mózgu, padaczka i inne. Rocznie na oddziale przebywa ok. 900 pacjentów, w dużej części są to pacjenci z naszej Gminy. Ponadto Oddział konsultuje pacjentów leczonych w innych oddziałach na terenie Szpitala.

W akcję pomocy oddziałowi, w tym między innymi zbierania podpisów zaangażował się MKK NSZZ Solidarność w Skawinie, a także parlamentarzyści ze Skawiny: Poseł Piotr Ćwik i Senator Bogdan Pęk. Podpisy są zbierane w Biurze Poselskim i Senatorskim w Skawinie, ul. Rynek 12 (II piętro), od pon. do pt. w godz. 10:00 – 14:00.

Źródło:
Biuro Posła RP Piotra Ćwika

3 response to "W Skawinie zbierają podpisy przeciwko likwidacji Oddziału Neurologii w Szpitalu im. dra J. Babińskiego w Krakowie"

 1. Przez: Czytelnik 2 Zamieszczono: 25 sierpnia 2014

  Re: czytelnik –
  “Z Kobierzyna wraca do polityki. Stanisław Kracik ratunkiem PO?”
  Ha ha, nic z tych rzeczy, nie da rady, PIS go zeżre za machlojki w Kobierzynie, już mu uwalił likwidację neurologii na głosowaniu w sejmiku

 2. Przez: czytelnik Zamieszczono: 21 sierpnia 2014

  Z Kobierzyna wraca do polityki. Stanisław Kracik ratunkiem PO?

 3. Przez: pacjent Zamieszczono: 6 sierpnia 2014

  Małopolska opieka zdrowotna, infrastruktura drogowej to Polska B .
  Podpisy są zbierane od pon. do pt. w godz. 10:00 – 14:00, godziny dla emerytów i rencistów.
  Zlikwidują i puszczą ziemię deweloperom, te tereny to łakomy kęsek dla decydentów. Zaczęli od wycinania drzew i “posadzenia” specjalisty w tych sprawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *