W Zelczynie znaleziono zwłoki 54-letniego mężczyzny, który miał poważne obrażenia głowy. Policja zatrzymała już dwóch 17-latków

Jak informuje serwis wp.pl, w poniedziałek 16 lipca 2018 r. o godzinie 6.00 rano w Zelczynie znalezione zostały zwłoki mężczyzny. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że śmierć 54-latka była efektem krwotoku spowodowanego obrażeniami czaszki i mózgu. Ciało mężczyzny odnalazł pracownik jednej z firm znajdującej się w pobliżu. Zmarły to mieszkaniec gminy Skawina. Policja w związku ze sprawą zatrzymała już dwóch 17-latków. Czynności przejęła prokuratura.

Jak nas dziś (tj. 18 lipca 2018 r.) poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Krakowie:

W przedmiotowej sprawie jest prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Wieliczce, zatem wszelkie dalsze pytania dotyczące tej sprawy proszę kierować do Prokuratury.

Z wyrazami szacunku:

sierż.sztab. Justyna Fil

Oficer Prasowy

Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

=====

Odpowiedzi z Prokuratury Okręgowej w Krakowie jeszcze nie otrzymaliśmy.

AKTUALIZACJA (25 lipca 2018 r.):

Odpowiedź z Prokuratury Okręgowej w Krakowie z dnia 22 lipca 2018 r.:

W dniu 16 lipca 2018 roku ok. godz.: 5:00 pracownicy baru kebaba w Zelczynie ujawnili zwłoki mężczyzny leżące na tyłach budynku. W toku postępowania na miejscu zdarzenia ustalono, że zmarłym mężczyzną był 54 letni bezdomny. Zarządzono sekcję zwłok, a jej wstępne wyniki wskazują, że przyczyna zgony były obrażenia ciała, szczególnie głowy, doznane w wyniku pobicia. Sprawcami okazali się trzej nastolatkowie w wieku 17 i 18 lat. W stosunku do wszystkich sąd zastosował, na wniosek prokuratora, areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Sprawcy pozostają pod zarzutem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, którego mieli dokonać w nocy z 14 na 15 lipca br. W toku postępowania ustalono, że sprawcy bili i kopali ofiarę po głowie i innych częściach ciała. Wkrótce po ujawnieniu zwłok i wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia, zatrzymano dwóch sprawców w wieku 17 i 18 lat, a następnego dnia trzeciego sprawcę także w wieku 17 lat. 

w zastępstwie Rzecznika Prasowego 
prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak 

Z kolei komunikat KPP w Krakowie stwierdza, że:

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 14/15 lipca 2018 r. w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W poniedziałek (16.07 br.), około 6:40 dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie został poinformowany o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednej z miejscowości na terenie gminy. Na miejsce został wysłany patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Skierowana tam ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci  54-latka mogły przyczynić się inne osoby.

Policjanci ustalili, że  do zdarzenia doszło w nocy z 14/15 lipca br. na terenie jednej ze stacji paliw. W pobiciu brało udział trzech mężczyzn, którzy napadniętego  uderzali pięściami po głowie  oraz kopali po całym ciele.  Kolejnego dnia – prawdopodobnie na skutek odniesionych obrażeń – mężczyzna ten zmarł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu zamontowaną na budynku stacji. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego dnia  dwóch  a 17 lipca trzeciego ze sprawców. Są to dwaj 17-latkowie oraz  18-latek.  Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym.  Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, na posiedzeniach w dniach 17 i 18 lipca, zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kraków / PO Kraków / wp.pl

1 response to "W Zelczynie znaleziono zwłoki 54-letniego mężczyzny, który miał poważne obrażenia głowy. Policja zatrzymała już dwóch 17-latków"

  1. Przez: Mateusz Zamieszczono: 26 lipca 2018

    Pieprzona patologia, pozamykać to w cholerę, albo strzał w potylicę, tak to powinno być załatwiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *