Wakacje z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie (PROGRAM)

sunbathing-1-1210353-mZapraszamy do zapoznania się z ofertą Wakacji z Centrum, skierowaną do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Zapisy przyjmuje Dział Realizacji Projektów Kultury w Pałacyku „Sokół”, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 64.

Płatności za wybrane wycieczki dokonywane są po uprzednim zapisaniu się:

gotówką: w kasie głównej CKiS, Basen Camena – I piętro, w godz. 8.00 – 15.00, w recepcji Camena Kosmetyka i Masaże, Basen Camena parter, w godz. 15.00 – 20.30 (od poniedziałku do piątku)
przelewem na konto CKiS w Skawinie Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule przelewu podając: imię i nazwisko dziecka oraz daty wycieczek, za które dokonywana jest wpłata.
Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 5 zł taniej.

UWAGA: wpłaty należy dokonać minimum 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

WAKACJE Z CENTRUM – PROGRAM:

1 lipca 2014 (wtorek) – Wyprawa na KAJAKI – Tomice, Dolina Karpia

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, cena wyjazdu: 30 zł

Chcielibyśmy przybliżyć dzieciom i młodzieży piękny sport, jakim jest kajakarstwo. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami pływackimi oraz z zasadami bezpiecznego zachowania się na wodzie. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach dostarczy wszystkim mnóstwa zabawy i przydatnej wiedzy. Zajęcia na akwenie szkoleniowym poprowadzi instruktor kajakarstwa, a nad bezpieczeństwem będzie czuwał ratownik WOPR.

2 lipca 2014 (środa) – Wizyta na Rogatym Ranczu w Zabierzowie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:15, cena wyjazdu: 35 zł

Wizyta w wiosce kowbojskiej oraz w wiosce Indian szlakiem zdobywców Dzikiego Zachodu. Gry i zabawy: malowanie twarzy, przebieranie w stroje, stylizowana sesja zdjęciowa, kiełbaska z grilla.

Podczas całego programu animacyjnego, oprócz dobrej zabawy, dzieci nauczą się zachowań zespołowych, grupowego podejmowania decyzji, zdrowej rywalizacji, odczytywania znaków otaczającej ich przyrody oraz wielu innych ciekawostek, które na pewno wzbogacą ich wiedzę oraz zainteresowania.

3 lipca 2014 (czwartek) – Park Rozrywki i Park Miniatur w Ogrodzieńcu

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:00, cena wyjazdu: 35 zł

W Parku Miniatur zobaczymy Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25, rozciągający się od Krakowa aż po Częstochowę. Makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną, a samo ich wykonanie poprzedziło wielomiesięczne opracowywanie dokumentacji. Obiekty, które są prezentowane w tym miejscu zostały umieszczone w otwartej przestrzeni, wśród malowniczych dolin i kanionów oraz urwistych skalnych ścian, na których usadowione są zamki.

W Parku Miniatur można zobaczyć także repliki machin oblężniczych. Prezentowane machiny zostały wykonane w skali 1:1, dzięki czemu pomogą przybliżyć sposoby prowadzenia walk zbrojnych z XIV, XV i XVI w. Tutaj najmłodsi będą mogli nie tylko poznać wiele interesujących historii o legendarnych zamkach jurajskich, ale także pobawić się na terenie Rodzinnego Placu Zabaw, w którym czekać będzie na nas wiele atrakcji (w cenie wycieczki).

4 lipca 2014 (piątek) – „Brandysówka” – gospodarstwo agroturystyczne w Dolinie Będkowskiej

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:00, cena wyjazdu: 25 zł

Spacer Doliną Będkowską szlakiem skał wspinaczkowych w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie. Gry i zabawy w gospodarstwie agroturystycznym, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

7 lipca 2014 (poniedziałek) – Rabkoland w Rabce-Zdroju

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:45, cena wyjazdu: 33 zł

Rabkoland to największy park rozrywki w województwie małopolskim. Znajdziemy w nim m.in. diabelski młyn i inne karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki dla dzieci, ogromny zadaszony rurapark, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji. W tym roku, oprócz bogatej oferty urządzeń rekreacyjnych czekać na nas będzie nowość – Odwrócony Dom, w którym wszystko stoi na głowie, a prawa grawitacji zdają się nie mieć znaczenia. Ponadto odwiedzimy Dom Rekordów i Osobliwości wraz z wystawą rekordowej ilości modeli miniatur pojazdów strażackich, rzeźb z jednej zapałki oraz obrazów wyszywanych guzikami. Emocji z pewnością nie zabraknie.

W cenie wyjazdu – 5 żetonów!

8 lipca 2014 (wtorek) – Park Linowy w Czarnym Groniu

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8:30, cena wyjazdu: 35 zł

Atrakcje parku linowego dla dużych i Magicznej Osady dla małych. Podczas pobytu uczestnicy przejdą tory przeszkód, czas upłynie na zabawie na trampolinie, ściance wspinaczkowej, w dmuchanym zamku i przy ognisku.

9 lipca 2014 (środa) – Solne Królestwo, Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku k. Bochni

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, cena wyjazdu: 35 zł

Wraz z najmłodszymi przeniesiemy się do bajkowej krainy noszącej nazwę „Świata Solnych Skał”. Na terenie parku dzieci zobaczą fantazyjną miniaturę kopalni soli w Bochni, zamek magnacki, wioskę górniczą, osadę kupiecką, kryjówkę „Zbója Szuwarnego”, statek transportowy oraz wiele innych budowli z okresu, kiedy sól była równie cenna jak złoto. W trakcie wycieczki uczestnicy skorzystają z interaktywnego placu zabaw.

10 lipca 2014 (czwartek) – Średniowieczna Warownia – Park Ruchomych Smoków w Inwałdzie

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:15

Cena wyjazdu: 35 zł

W programie: zwiedzanie z przewodnikiem makiet średniowiecznych zabudowań, zbrojownia, muzeum tortur, Park Ruchomych Smoków, lekcje żywej historii – warsztaty w osadzie z animatorami.

11 lipca 2014 (piątek) – Park Edukacji Globalnej „Wioski świata”

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 9:30, cena wyjazdu: 30 zł

W programie: interaktywne zwiedzanie wielkoformatowej mapy świata: ghańska wioska, peruwiańska chata, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolska jurta, papuaski dom na palach. Warsztaty: „Arktyczna przygoda” oraz „Magiczna Mongolia”.

Zapraszamy!

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Źródło: CKiS / Joanna Kurpiel

(AŚ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *