Wandalizm na inwestycji ciągów pieszo-rowerowych w Skawinie (ZDJĘCIA Czytelników)

Otrzymaliśmy od naszych Czytelniczek (z facebookowej grupy Skawińskie Mamy) zdjęcia zniszczonego ciągu pieszo-rowerowego (CPR), który jest akurat budowany w ciągu ul. Korabnickiej w Skawinie. Ktoś z premedytacją przeszedł po świeżo wylanym betonie i zostawił ślady ciągnące się przez kilkanaście metrów. W związku z tym aktem wandalizmu, kosztującym niemałe środki z pieniędzy publicznych, wystąpimy niebawem do Straży Miejskiej oraz do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie w celu uzyskania informacji jakiej wysokości będą koszty naprawy zniszczonego CPR, czy zabezpieczono monitoring w tym miejscu oraz jakie podjęto działania w celu znalezienia sprawcy, który powinien za te zniszczenia odpowiedzieć/zapłacić. Nie wspominając już o tym, że przez ten bezmyślny czyn, finalny termin realizacji CPR zapewne się opóźni…

Dla zobrazowania sytuacji, przedstawiamy nadesłane do naszej redakcji zdjęcia oraz te opublikowane na stronie facebookowej Rowerowej Skawiny:

Odpowiedź ze strony Burmistrza i Straży Miejskiej opublikujemy na portalu.

AKTUALIZACJA (17 lipca 2018 r.):

Wandalizm na budowie ciągów pieszo-rowerowych. Straż Miejska zabezpieczyła monitoring, a Policja wszczęła postępowanie

10 response to "Wandalizm na inwestycji ciągów pieszo-rowerowych w Skawinie (ZDJĘCIA Czytelników)"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 21 lipca 2018

  Były barierki i wytaśmowany cały teren, brakuje tylko kamer i czujnych operatorów. Wiszące „atrapy” nie spełniają pokładanych w monitoringu nadziei. Zapewne w tym przypadku znów nic nie zarejestrowały albo niewiele z tego zapisu da się odczytać. Może jedynie zarejstrowały godzinę w której do tego doszło.

 2. Przez: wkska Zamieszczono: 16 lipca 2018

  jak widać na zdjeciach barierki założyli po wejściu na wylany beton więc gdzie szukać winnego 🙂 . inna sprawa to jest odnawianie chodników a w niektórych dzielnicach Skawiny to o chodnikach można pomarzyć nawet przy ruchliwej drodze . cały czas coś obiecują , plany i dalej nic zaraz następne wybory i dalej będą obiecywać i nawet plany zrobią ale jak ich kadencja będzie mijać to się okaże że trzeba zrobić aktualizacje i znowu obiecują i co i nic

 3. Przez: czytelnik Zamieszczono: 13 lipca 2018

  To nie wandalizm tylko przestępstwo. Może kiedyś poznamy koszt naprawy tych zniszczeń bo sprawcy pewnie nie uda się namierzyć na podstawie zapisu monitoringu.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 13 lipca 2018

   Już 8. dzień czekamy na odpowiedź z UMiG w Skawinie na nasze zapytanie:

   „Szanowni Państwo
   (…)
   uprzejmie​ ​prosimy o udzielenie odpowiedzi w kwestiach:

   1) kosztów (prognozowanych, lub ustalonych) naprawy zniszczonego CPR.
   2) czy zabezpieczono już monitoring Straży Miejskiej w tym miejscu?
   3) jakie podjęto już działania w celu znalezienia sprawcy, który powinien za te zniszczenia odpowiedzieć/zapłacić.
   4) jakie działania zostaną teraz podjęte w celu naprawy CPR oraz ile czasu może zająć naprawa?”

   Nadal BRAK odpowiedzi.
   Za tydzień (gdy nie będzie wyczerpującej odpowiedzi) składamy skargę do WSA.

 4. Przez: sk Zamieszczono: 12 lipca 2018

  Mnie martwi fakt, że od grudnia nic się przy dworcu kolejowym nie dzieje, poza wykopkami które robił MPEC i rzezią drzew jaką przeprowadziła kolej. Wkrótce czekają nas prawdziwe utrudnienia w ruchu drogowym, spowodowane zamknięciem „obwodnicy”. Wszystkie tiry wrócą do miasta na DK44 🙁
  W 2006 roku rozpoczęła się budowa „obwodnicy” wybudowano pierwszy odcinek o długości 1 km za 10 mln zł. W 2012 ruszyła budowa 2,2 km – 43 mln. W 2017 kolejny odcinek za 65 milionów. 2018 budowa rond i przebudowa pierwszego odcinka – za ile milionów?
  To coś będzie w sumie kosztować 150 milionów. Czy zmniejszą się korki, nie sądzę.

 5. Przez: B Zamieszczono: 11 lipca 2018

  Pewnie i nie złośliwość ale organizacja fatalna. W takim tempie to zima murowana a jak zima to i opóźnienia. Właśnie przez to że prace są w centrum Skawiny to powinny być prowadzone naprawdę szybko i z zaangażowaniem wielu osób i sprzętu. A u nas wygląda to tak że jak pracują na Radziszowskiej to nie ma ich na Popiełuszki.

 6. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 11 lipca 2018

  Budowa CPR podzielona jest na kilka etapów i obejmuje znaczną część miasta, wkrótce rozpocznie się w sołectwie Radziszów. Rozścielanie betonu i wałowanie może się rozpocząć dopiero po przygotowaniu wielu odcinków. Kanalizacja, poziomowanie studzienek i włazów sieci telekomunikacyjnej, wykonanie wjazdów na posesje, odpowiednie przygotowanie podłoża. Zapewne to nie złośliwość wykonawców tylko taki cykl wykonywania prac. Uciążliwe bo w centrum miasta gdzie największa koncentracja ruchu pieszego i samochodowego. To jak malowanie klatki schodowej, musi być bałagan zanim będzie ładnie. 🙂

 7. Przez: B Zamieszczono: 11 lipca 2018

  Wandalizm oczywiście trzeba potępiać ale rozkopac wszystkie drogi i robić po kawałku karygodne

 8. Przez: sk Zamieszczono: 6 lipca 2018

  Dlaczego nie przycięto krzewów przy tym chodniku by poprawić widoczność? Te pozbawione pielęgnacji krzewy zawężają przejście. Kiedy wreszcie ktoś przytnie bluszcze przy ul. Mickiewicza zajmujące połowę chodnika? W wielu miejscach widoczność na skrzyżowaniach ograniczają nieprzycięte żywopłoty i odrosty drzew. Pobudka zarządcy dróg!!!

 9. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 5 lipca 2018

  W tym miejscu gdzie sprawca opuścił betonowy dywan, jest umieszczona kamera. Nie w odległości 50 czy 100 metrów, tylko kilka. Teren jest dobrze oświetlony. To nie przypadkowe wtargnięcie, wszystko było zabezpieczone barierkami i taśmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *