Wernisaż Jerzego Galosa w Jaśkowicach

wernisaż_jerzy galosSołtys wraz z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaśkowice oraz Rodziną Galos serdecznie zapraszają na Wernisaż Pana Jerzego Galosa, artysty malującego ustami. Okazją będzie przypadające właśnie 15-lecie pracy artystycznej. Wystawa prac i spotkanie z artystą odbędzie się 13 września /niedziela/ 2015 r. o godz. 14.30 w Domu Ludowym w Jaśkowicach.

Jerzy Galos urodził się w 1964 r. w miejscowości Kossowa. W wieku 28 lat uległ wypadkowi (skok do wody), na skutek którego złamał kręgosłup i doznał paraliżu czterokończynowego. Aktualnie mieszka w Krakowie.

Pierwsze prace malowane ustami powstały 7 lat po wypadku. Najchętniej maluje farbami olejnymi, akwarelami oraz temperą. Ulubiona tematyka to pejzaże, martwa natura, kwiaty, zwierzęta.

W maju 2004 roku pierwszy raz pojechałem z grupą artystów malujących ustami i nogami na plener malarski do Wisły, co było dla mnie wielkim przeżyciem. Mogłem poznać wspaniałych kolegów, którzy serdecznie przyjęli mnie do grupy – mówi Jerzy Galos.

Warsztaty malarskie były prowadzone bardzo profesjonalnie, pod fachowym okiem artysty plastyka z Poznania – Andrzeja Grzelachowskiego “Agi” – dodaje.

Malowanie stało się jego największą pasją. Jest dumny ze swych pierwszych osiągnięć – między innymi jego prace wystawione na aukcjach zasiliły konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Fundację Brata Alberta. W roku 2004 r. został stypendystą w Liechtensteinie. Brał udział w wielu wystawach w kraju. Prace swoje prezentował m.in. w Galerii Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Stańczyk” w Krakowie, na Politechnice Krakowskiej i na festynie  w Skawinie, na którym gościła Pani Anna Dymna.

Od ponad 10 lat współpracuje z Wydawnictwem “AMUN” (Artystów Malujących Ustami i Nogami).

WYSTAWY PRAC JERZEGO GALOSA:

Galeria Kotłownia Politechniki Krakowskiej
Tyniecki Klub Kultury
Zakład Opieki Leczniczej w Rabie Wyżnej
Galeria Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Stańczyk” w Krakowie
Urząd Miasta Krakowa
Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Pałacyk Sokół Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
Prace zasiliły również konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Fundacji św. Brata Alberta

_motyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *