Wielkie emocje na siatkarskim finale wakacji (ZDJĘCIA)

siata7Do rozegranego 30 sierpnia 2015 r. IV Turnieju Czwórek Siatkarskich przystąpiło dziewięć drużyn. Po serii meczów i zaciętej rywalizacji w grupach, medale za pierwsze miejsce odebrał zespół Będzie lepiej, który pokonał ekipę Amp-El. Najniższy stopień podium zajęli siatkarze Gramy na 3.

Emocje rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, podczas losowania. Z powodu upałów i remontu jednego ze skawińskich Orlików, organizatorzy zdecydowali się podzielić drużyny na trzy grupy. Dwie z nich swoje spotkania rozegrały na hali widowiskowo – sportowej. Pozostałe trzy zespoły musiały przenieść się na Orlik przy stadionie miejskim na ul. Adama Mickiewicza.

Zwycięscy każdej grupy awansowali do fazy finałowej, która odbyła się już pod dachem. Drużyny rywalizowały w niej w systemie każdy z każdym. W pierwszym meczu zespół Będzie lepiej pokonał, wbrew wynikowi – nie bez problemów, ekipę Gramy na 3. Następnie na parkiecie zameldował się Amp-El, który także zwyciężył przegranych z pierwszego spotkania. Wobec takiego rozwoju wypadków, jasne stało się, że o zwycięstwo walczyć będą finaliści zeszłorocznej rywalizacji: Amp-El i Będzie lepiej.

Ostatnie spotkanie turnieju rozpoczęło się wysokim prowadzeniem broniących wywalczonego rok wcześniej pierwszego miejsca zawodników Amp-Elu. Siatkarze Będzie lepiej otrząsnęli się dopiero w drugiej fazie pierwszego seta, jednak było już za późno. Mimo dramatycznej pogoni za prowadzącymi przegrali tę partię 20:18. Przed drugą rundą rywalizacji zawodnicy Będzie lepiej ostro, ale jasno, wytłumaczyli sobie czego od siebie oczekują. Na efekty nie trzeba było długo czekać: od początku kontrolowali rozwój wypadków, pewnie zwyciężając 20:12. O zwycięstwie w meczu i całym turnieju miał zadecydować tie – break.

Krótki, rozgrywany do 15 punktów set, był prawdziwym dreszczowcem. Prowadzenie co chwilę przechodziło z rąk do rąk. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, zostawiając na boisku resztki sił i coraz większe plamy potu, jednak żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Zażarta walka trwała do stanu 14:13, gdy pierwszego match ball’ a wykorzystał zespół Będzie lepiej. Radości wśród zwycięzców nie było końca, a pokonani z klasą gratulowali swoim przeciwnikom, mając nadzieję, że za rok to znowu oni będą mogli spojrzeć na resztę ekip z góry.

Wyniki grupy finałowej:

Będzie lepiej : Gramy na 3   2:0 (20:16, 20:13)

Gramy na 3 : Amp-El   2:0 (7:20, 17:20)

Będzie lepiej : Gramy na 3   2:1 (18:20, 20:12, 15:13)

 

Miejsca na podium:

  1. Będzie lepiej
  2. Amp-El
  3. Gramy na 3

Tekst: Piotr Ćwik, s.

Zdjęcia: CKiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *