Wiślana Trasa Rowerowa i VeloDunajec – ruszajcie na trasy z nowymi mapami!

Chcecie sprawdzić jak wyglądają trasy sieci Velo Małopolska? Już teraz zapraszamy na odcinki Wiślanej Trasy Rowerowej oraz Velo Dunajec, których już gotowe fragmenty zapewniają łącznie 250 km jazdy w najwyższym, europejskim standardzie! Standard, gwarantujący wspaniałą jazdę w przeważającej części po płaskich i asfaltowych drogach, biegnących po wałach rzecznych lub po lokalnych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu. Wszystko po to, żebyście komfortowo mogli przejechać pomiędzy najciekawszymi turystycznie i przyrodniczo miejscami w regionie, niezależnie od posiadanego sprzętu, umiejętności czy pogody.

Na najnowszych mapach znajdziecie informacje, które fragmenty są już oddane do użytku, a które jeszcze w budowie/planach oraz gdzie zlokalizowane są gotowe i czekające na rowerzystów Miejsca Obsługi Rowerzystów.

To oczywiście nie wszystkie trasy nad jakimi trwają właśnie intensywne prace, tak żeby do końca 2019 r. cała sieć Velo Małopolska liczyła już ponad 500 km (docelowo planowana jest na 1000 km).

Mapy do pobrania znajdziesz na stronie:

Źródło: UMWM

1 response to "Wiślana Trasa Rowerowa i VeloDunajec – ruszajcie na trasy z nowymi mapami!"

  1. Przez: Kiler Zamieszczono: 14 maja 2019

    Na polecenie pana Gduli zniszczone zostały chodniki z kostki brukowej i zastapione paskudnym betonem, dzieci w szkołach są przekupywane punktami i nagrodami za dojeżdżanie do szkoły rowerami lub hulajnogami, nawet w deszczu, trzeba blokować ulice – pomimo że te paskudne betony zamiast kostki miały służyć rowerzystom, a ja ciągle obserwuję jak zachowują się rowerzyści, łamią wszelkie przepisy: przejżdżają przez przejścia, jeżdżą po zmroku bez oświetlenia, jeżdżą chodnikami lub ulicą, a jak samochody maja czerwone światło to wjeżdżają na chodnik i przejeżdżają przez przejście dla pieszych i wiele innych. Zamiast zainwestować w budowę parkingów i rozwiązań drogowych które poprawią infrastrukturę parkingową, drogową, a za tym bezpieczeństwo, urząd inwestuje w to co można robić po rozwiązaniu najbardziej nie cierpiących zwłoki problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *