Wizyta Jaśka Meli w Gimnazjum Nr 1 w Skawinie (ZDJĘCIA)

_DSC_939924 maja 2016 r. odbyło się coroczne święto społeczności klas integracyjnych Gimnazjum Nr 1 w Skawinie „Dzień Integracji”. W tym roku miało ono charakter wyjątkowy ze względu na 15 jubileusz idei integracji w naszej szkole. Spotkanie odbyło się gościnnie w auli Szkoły Muzycznej w Skawinie.

Naszym Gościem specjalnym był człowiek, dla którego „Niemożliwe jest tylko w naszej głowie”, założyciel fundacji „Poza Horyzonty”, najmłodszy w historii zdobywca biegunów Jasiek Mela. Bohater filmu „Mój biegun” wygłosił ponad godzinną prelekcję na temat stawiania sobie w życiu celów i pracowania nad wewnętrzną motywacją pozwalającą spełniać najskrytsze marzenia. Jasiek Mela zaznaczył, że nie wolno nam dzielić ludzi na pełno i niepełnosprawnych, bo często ci drudzy mimo znacznych trudności żyją dużo aktywniej, ciągle realizując swoje plany, dokonując rzeczy na pozór niemożliwych. Nasz Gość opowiedział także o swoich wyprawach, drodze do zaakceptowania samego siebie oraz miłości najbliższych, która napędza, kiedy brakuje sił.

Autor książki „Poza horyzonty” wręczył nagrody zwycięzcom konkursu czytelniczego na temat jego powieści, zorganizowanego w naszym Gimnazjum w grudniu 2015 r. Ponadto wraz z Panią Dyrektor Urszulą Osielczak oraz Panią Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie Stanisławą Szczepaniak przyznał wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Mój biegun”.

Uroczystość ozdobiły występy artystyczne uczniów klas integracyjnych, warsztaty plastyczne oraz słodki poczęstunek przygotowany jak zawsze przez nasze niezawodne Mamy.

W tym miejscu pragniemy z całych serc podziękować Jaśkowi Meli za pokazanie nam co w życiu tak naprawdę ma sens. Za czas, za uśmiech od ucha do ucha, za szczerość, za wielką cierpliwość podczas czasu na autografy i zdjęcia. Chcemy również podziękować Pani Dyrektor Urszuli Osielczak za wzruszające rozpoczęcie uroczystości, piękną przemowę i trzymanie za rękę w każdym naszym integracyjnym pomyśle. Dziękujemy wszystkim naszym Gościom, którzy znaleźli czas, aby ubogacić nas swoją obecnością w tak ważnym dla Gimnazjum Nr 1 dniu. Z całych sił cenimy współpracę, jaka od lat nawiązywana jest z instytucjami na terenie Miasta i Gminy Skawina.

Przede wszystkim jednak wyrazy wdzięczności składamy na ręce nauczycieli wspierających: Pani Paulinie Sekule, Pani Sabinie Dankiewicz- Durlik, Pani Barbarze Kądzielawie, Pani Jolancie Nowak, Pani Halinie Schlesinger, Pani Lidii Nowak, wielkie dzięki za Waszą ciężką pracę włożoną w przygotowanie uroczystości jubileuszowej, za determinację, pomysłowość i organizację. Ponadto dziękujemy za Waszą obecność przy nas każdego dnia, cierpliwość, opiekuńczość, za to, że zawsze macie dla nas czas. Dziękujemy, że uczycie nas jak być dobrymi ludźmi, jak szanować innych, jak podawać pomocną dłoń. Dziękujemy, że wierzycie w to, co robicie.

Uczniowie Klas Integracyjnych Gimnazjum Nr 1 w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *