Policja informuje: Włamywacze na myjni samochodowej oraz marihuana w Parku Miejskim w Skawinie

pic.php20 marca 2014 roku około godziny 17.00, w trakcie patrolowania Parku Miejskiego, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, których zachowanie było podejrzane. W trakcie interwencji ujawnili oni porzucone przez jednego z tych mężczyzn zawiniątko. Jak się okazało w środku znajdowała się marihuana. Policjanci zatrzymali mieszkańca Skawiny, u którego w czasie podjętych czynności ujawniono jeszcze jedną porcję marihuany. Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu w charakterze podejrzanego został zwolniony. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pięć dni później, tj. 25 marca 2014 roku dyżurny Komisariatu powiadomiony został, że dokonano włamania do automatu rozmieniającego pieniądze na jednej z myjni samoobsługowych w Skawinie. Natychmiast podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do ustalenia, że z włamaniem związek mają dwaj mężczyźni, mieszkańcy województwa pomorskiego.

Przy współpracy z policjantami z Pomorza już w dniu następnym zatrzymano jednego ze sprawców tego przestępstwa. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 279 kodeksu karnego, za który grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Najprawdopodobniej nie była to ich pierwsza i nie jedyna myjnia, którą odwiedzili. Nie jest to pierwszy przypadek zatrzymania włamywaczy do takich automatów w Skawinie. W grudniu 2013 roku policjanci ze Skawiny zatrzymali dwie osoby ze Śląska, które również dokonywały włamań do automatów rozmieniających pieniądze na myjniach samoobsługowych.

Źródło:
Grzegorz Hajto | KP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *