“Własny eBiznes – załóż i poprowadź” – zaproszenie na konferencję eBiznes Camp Myśl – Działaj – Szybuj

Plakat eBiznes2014W dniach 27 – 29.05.2014 r. w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie odbędzie się konferencja eBiznes Camp “Myśl – Działaj – Szybuj” organizowana w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Tematem przewodnim konferencji jest zakładanie i prowadzenie biznesu.

Ideą wydarzenia jest dostarczenie studentom oraz osobom planującym założenie działalności gospodarczej wiedzy, umiejętności i kontaktów biznesowych pozwalających na wejście w świat przedsiębiorczości internetowej, a także stworzenie miejsca dialogu, inspiracji i networkingu dla osób zainteresowanych prowadzeniem i rozwojem działalności z użyciem Internetu i nowych technologii.

Program eBiznes Campu został podzielony na trzy dni tematyczne:

  1. Start Up – Wystartuj przedsiębiorczo – pomyśl i zaplanuj (27 maja 2014 r.) – wykłady na temat źródeł finansowania pomysłów biznesowych; panel dyskusyjny z udziałem trzech przedsiębiorców; warsztaty w trzech grupach na temat email marketingu, sztuki planowania własnego czasu, planowania kariery zawodowej.
  2. Myśl (28 maja 2014 r.) – wykłady na temat żywienia zwiększającego produktywność, crowdfundingu, praktycznych strategii współpracy z ludźmi; panel dyskusyjny z udziałem inwestorów reprezentujących fundusze zalążkowe; warsztaty w trzech grupach na temat inteligencji finansowej oraz umiejętności handlowych.
  3. Działaj i szybuj (29 maja) – wykłady na temat talentu i motywacji, social media, budowy marki; specjalny panel „Od zera do milionera”, panel dyskusyjny z udziałem blogerów. Wieczorem zapraszamy na Business Diner Day organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Loża Biznesu w restauracji Pasaż.

Gospodarka internetowa już w 2009 r. przekroczyła udział górnictwa w PKB. Kompetencje cyfrowe są niezbędnym obszarem pracy w coraz większej liczbie zawodów. Z drugiej strony polski system edukacji nie nadąża za zmianami ekonomiczno-gospodarczymi, ponieważ cechują się dużą dynamiką. Przed eBiznes Campem stoi więc kilka kluczowych wyzwań:

– uzupełnienie luki edukacyjnej poprzez ofertę bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencje niezbędne na rynku pracy, a więc kompetencje nie tylko cyfrowe, także miękkie.

– kształtowanie postaw elastyczności i współpracy wśród młodych ludzi poprzez tworzenie sieci współpracy.

– wsparcie bezpośrednie przedsiębiorczych osób, które już mają pomysł na ebiznes, ale brakuje im kompetencji planistycznych za pomocą konkursu „Szybuj w eBiznesie” – skomentowała Magdalena Lis, kierownik projektu eBiznes Camp Myśl – Działaj – Szybuj.

Główne segmenty działań projektu eBiznes Camp Myśl – Działaj – Szybuj to:

  1. konkurs „Szybuj w eBiznesie” (adresaci dwóch najlepszych pomysłów na ebiznes przedstawionych w formie krótkiego filmu otrzymają wsparcie w opracowaniu biznesplanu, strategii promocji lub ekspertyzy dotyczącej źródeł finansowania. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 maja 2014 r. na email: mlis@mediapolanie.eu lub poprzez formularz na www.ebiznescamp.pl).
  2. Konferencja eBiznes Camp Myśl – Działaj – Szybuj 27 – 29 maja 2014 r. (wykłady,  warsztaty  i panele dyskusyjne na temat ebiznesu prowadzone przez praktyków biznesowych).
  3. Webinary na temat ebiznesu.

Organizatorem projektu eBiznes Camp jest stowarzyszenie Media Polanie. Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Tarnowa. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Loża Biznesu, Koło Naukowe „Domuss” przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, Lokalny Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie w Małopolsce, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Lemon Consulting.

Więcej informacji: www.ebiznescamp.pl

 Plakat eBiznes2014

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *