Wniosek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie o udostępnienie w BIP rejestru umów z lat 2017-2018 i… brak odpowiedzi

Podobnie jak złożony wniosek do MZU w Skawinie Sp. z o.o. (pisaliśmy o tym parę dni temu), początkiem kwietnia 2018 r. postanowiliśmy zapytać Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie o udostępnienie rejestru umów, tym razem w Biuletynie Informacji Publicznej. Za poprzednie lata po naszym wniosku biblioteka publikowała rejestry zawartych umów (czyli z kim, za co i na ile zawiera umowy za publiczne pieniądze). Niestety, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi na ostatniego maila, ani tym bardziej nie znaleźliśmy w BIP przedmiotowej publikacji. Ostatni rejestr zawiera bowiem dane za rok 2016…

Przypomnijmy, 5 kwietnia br. wniosek skierowany do MBP w Skawinie brzmiał:

Dzień dobry!
 
Uprzejmie proszę o publikację w BIP rejestru umów za rok 2017 i rok 2018:
 
 
oraz poinformowanie mnie drogą elektroniczną o udostępnieniu tych rejestrów.
___
Na stronie BIP z rejestrami umów MBP (KLIKNIJ TUTAJ) ani nie opublikowano do dziś przedmiotowych rejestrów, ani nie odpowiedziano nam na wniosek.
 
W ogóle ciekawą sprawą jest, że przez ostatni rok (a może i dłużej) nie opublikowano ani jednej informacji publicznej w BIP tej jednostki:
 
A tak wygląda przykładowa strona z rejestru umów za rok 2016:
 
 
Wobec powyższego przesłaliśmy do Dyrekcji MBP wezwanie, tym razem do przesłania rejestru umów z lat 2017-2018 (do dnia merytorycznej odpowiedzi na wniosek).
W przypadku braku niezwłocznej odpowiedzi, będziemy zmuszeni – chroniąc swoje prawo do informacji – złożyć skargę na bezczynność dyrektora biblioteki do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
 
Jednocześnie informujemy, że nieudostępnienie informacji publicznej stanowi przestępstwo z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *