Wszystkich Świętych – informacja od Policji

pic.phpW związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych apelujemy do kierujących pojazdami, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży, dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków, oraz zwracanie uwagi na pieszych spieszących na groby bliskich. W rejonie cmentarzy na terenie gminy Skawina służbę pełnić będą dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej, których zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu pojazdów w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nich.

Kierowco pamiętaj:

  1. Przed wyjazdem sprawdź:
  • czy masz przy sobie wszystkie wymagane przepisami dokumenty i czy są one aktualne,
  • czy samochód jest sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony,
  1. Parkując swój samochód na parkingu, przy cmentarzu, staraj się robić to w sposób umożliwiający korzystanie z tych miejsc innym kierującym, umożliwiając ruch zarówno im, jak i pieszym.
  2. Jeżeli nie jesteś uprawniony nie parkuj samochodu na miejscu dla osób niepełnosprawnych.
  3. Zatrzymując się na parkingach lub w innych miejscach przy cmentarzach nie pozostawiaj we wnętrzu samochodów wartościowych przedmiotów i rzeczy.
  4. Zapinaj pasy bezpieczeństwa, gdy przewozisz dzieci pamiętaj o foteliku lub siedzisku.
  5. Pod żadnym pozorem nie spożywaj alkoholu.

Dla odwiedzających cmentarz przy ul. Popiełuszki, za zgodą kierownictwa sklepów Biedronka, Lidl i Netto, udostępnione zostaną w dniu 1 listopada 2013 r. parkingi przy tych sklepach.

Źródło:
Grzegorz Hajto | KP w Skawinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *