Wybory samorządowe 2014

W tym miejscu (zakładki) będziemy bezpłatnie publikować oficjalne programy wyborcze kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz radnych do Rady Miejskiej w Skawinie.

Umieszczanie na naszym portalu programów wyborczych wszystkich kandydatów ma na celu umożliwienie mieszkańcom wyboru właściwych osób na te odpowiedzialne stanowiska.

Zapraszamy do współpracy i przesyłania nam linków oraz materiałów.

Kandydaturę na burmistrza Skawiny zadeklarowały dotychczas cztery osoby – Kto wystartuje w wyborach na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina?

Zakładki poszczególnych kandydatów z informacjami, które nam udostępnili (programy wyborcze/strony internetowe) a także odnośniki do profilów na Facebooku:

I. Paweł Kolasa – kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
II. Ryszard Majdzik – kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
III. Norbert Rzepisko – kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina
IV. Anna Wąsowicz – kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Skawinie o zarejestrowanych kandydatach na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina (zamieszczone w BIP dnia 24.10.2014 r.):

(po prawej stronie pasek przewijania)

 

8 response to "Wybory samorządowe 2014"

 1. Przez: -ja- Zamieszczono: 1 listopada 2014

  Jest tylu kandydatów na radnych,a mało się o nich mówi.Przecież,oni chcą się przyczynić do dobra Skawiny.Chcą walczyć,zabiegać o miasto.Kandyduje Cholewa.Zagorzała fanka pgm i p. prezes.Dlatego jej wspólnota mieszkaniowa chciałaby od niej usłyszeć dlaczego- TAK SZKODZI WŁASNEJ WSPÓLNOCIE,DLACZEGO DZIAŁA PRZECIW NIEJ.TRZYMA SIĘ MOCNO PGM I JEJ PREZESKI.ZAPROWADZIŁA DYKTATURĘ,SAMOWOLKĘ,A WSPÓLNOTA MA SIEDZIEĆ CICHO I SIĘ NIE ODZYWAĆ,NO CHYBA,ŻE CHOLEWA POZWOLI I MA JĄ TA WYPOWIEDZ ZADOWOLIĆ.JEST CZŁONKIEM ZARZĄDU WSPÓLNOTY,MA DRUGIEGO Z TEJ KLATKI CZŁONKA ZARZĄDU,WIĘC DZIAŁAJĄ RAZEM.WSPÓLNOTA CHCIAŁA ZREZYGNOWAĆ Z I PRZEJŚĆ DO INNEGO ZARZĄDCY,ROZPĘTALI RAZEM TAKĄ WOJNĘ W BLOKU,ŻE ZAPAMIĘTAMY TO BARDZO DŁUGO.JAK MOGLIŚMY SAMI ZADECYDOWAĆ(BYŁO PONAD 80% PODPISÓW),MOŻNA BY TU OPISYWAĆ DUŻO,SĄ ŚWIADKOWIE ICH POCZYNAŃ Z INNYCH WSPÓLNOT.BYLI I SĄ ZSZOKOWANI.I MÓWIĄ JAK ONA ŚMIE KANDYDOWAĆ NA RADNĄ,A PO TYM CO ZROBIŁA W SWOIM BLOKU POWINNA NATYCHMIAST ZE SWOIM DORADCĄ ZŁOŻYĆ REZYGNACJĘ Z ZARZĄDU WSPÓLNOTY.ALE DO TEGO TRZEBA MIEĆ TWARZ I HONOR A U NIEJ TEGO NIE MA.BROŃ PANIE BOŻE SKAWINĘ OD TAKICH RADNYCH.

  • Przez: gość Zamieszczono: 4 listopada 2014

   *** POWINNA NATYCHMIAST ZE SWOIM DORADCĄ ZŁOŻYĆ REZYGNACJĘ Z ZARZĄDU WSPÓLNOTY ***
   Powtórzę to co pisałem na innych forach w tym temacie: Właściciele mogą bez problemu zmienić zarząd wspólnoty. Uchwała, głosowanie i baj,baj maszkaro. Jak widzę problem jest tylko jeden, dużo pyskowania i mało czynu. Trzeba tylko ruszyć dupska szanowni właściciele z tej wspólnoty.

 2. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 26 października 2014

  WĄSOWICZ Anna Agata, lat 38. wykształcenie wyższe prawnicze
  zam. Skawina, członek partii: Platforma Obywatelska RP
  zgłoszona przez KWW ANNA WĄSOWICZ – KONTRAST

  Kiedy kilka tygodni temu rozmawiałem z ludźmi i mówiłem że wybór na burmistrz Pani Anny Wąsowicz to tak naprawdę żady Platformy Obywatelskiej i Pana Jacka Krupy. Spotkałem się też z głosami że to nie elegancko tak wmawiać w Panią Annę Wąsowicz przynależność do Platformy Obywatelskiej. Podczas rejestracji kandydata na burmistrza Pani Anna Wąsowicz musiała oświadczyć że należy do partii politycznej, dzisiaj to oświadczenie jest widoczne na obwieszczeniu wyborczym które szanowna redakcja opublikowała. Nie piszę w tym miejscu czy głosowanie na PO w Postaci Pani Anny Wąsowicz to dobry wybór czy zły, ja osobiście już podjąłem decyzję po tym co przeczytałem i usłyszałem na spotkaniu z Panią kandydatką. Niemniej jednak, jestem przeciwny uniemożliwianiu prawdziwych wyborów.
  Znam ludzi, którzy niesieni euforią i nastrojem rewolucji w wyborach do sejmu (3,5 roku temu) zagłosowali na numer 1 z listy Palikota. Nie muszę tłumaczyć jakie było ich zdziwienie kiedy ich kandydatka dostała się do sejmu. Nie chciałbym aby w tym przypadku było podobnie, ktoś głosuje na KONTRAST a rządzi PLATFORMA OBYWATELSKA.
  Przykre jest że ludzie w ogóle się nie interesują wyborami samorządowymi, ten post przeczyta może kilkadziesiąt osób, obwieszczeń wyborczych nie czyta kompletnie nikt. A karta wyborcza z którą spotkamy się 16 listopada nie będzie już wyglądać tak jak obwieszczenie zamieszczone w artykule, tam już nie będzie napisane że Pani Anna Wąsowicz jest członkiem PO. Będziemy mieć w pamięci tylko jej piękne banery wyborcze.

  Pozdrawiam
  Piotr Orznowski

 3. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 14 października 2014

  Wybory samorządowe to nie tylko wybór burmistrza dostałem ciekawego “demotywatora” polecam:
  http://demotywatory.pl/4403504/Mr-Photoshop
  Pan Marek Klimczyk z Platformy Obywatelskiej nam młodnieje, i bardzo dobrze tylko szkoda że przy tym wszystkim całkowicie nie szanuje swoich wyborców. Dla mnie osobiście materiały wyborcze Pana Marka Klimczyka są żenujące w swojej formie. Poprawianie sobie wyglądu w ten sposób i dodawanie w tle “Nowego” Rynku w Skawinie uważam za całkowity brak profesjonalizmu. Nie będę już komentował ale z wyborów na wybory jest coraz gorzej.
  Namawiam wszystkich do dzielenia się z takimi gniotami.

 4. Przez: głos4 Zamieszczono: 12 października 2014

  Faktycznie strona Wybory Skawina dobrze przygotowana. Wyszukiwarką okręgów, bardzo pożyteczny. Program dla każdego coś miłego i gdyby nie fakt, że zadłużenie gminy na niewiele pozwoli, sporo rzeczy można by zrealizować. Zapewne pomysł na cięcia w wydatkach też jest, nierozsądnie byłoby o tym mówić przed wyborami. Teraz nie wystarczy już oszczędzać trzeba znaleźć miliony na spłatę kredytów. Rezygnacja z wyznaczania dwóch zastępców to wymierne oszczędności dla budżetu, obniżenie pensji radnym i sobie. Można zaoszczędzić na gadżetach które uwielbiał rozdawać burmistrz. Mniej tablic pamiątkowych, na których grubą czcionką wypisane zasługi, wymiana korespondencji z mieszkańcami pocztą elektroniczną zamiast ton papieru.

 5. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 12 października 2014

  Ci kandydaci którzy faktycznie chcą coś zrobić to przynajmniej udają że będą działać według planu (Programu Wyborczego). Zajmuję się na co dzień szeroko pojętą psychologią sprzedaży. Polecam stronę Pana Rzepisko wyboryskawina.pl nie dla tego żebym miał popierać jego kandydaturę, ale w aspektach profesjonalizmu wykonania to jest to, co chciałbym oglądać u wszystkich. Tam widać że jest to sztab ludzi którzy współpracują ze sobą, działają zgodnie z planem i wiedza co chcą zrobić. To co mnie naprawdę ujęło to fakt że przedstawiony program to nie tylko “kartka papieru” z listą mniej lub bardziej realnych rzeczy ale obszerne publikacje do każdego punktu.

  Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o pozostałych kandydatach, najbliżej ze względu na wybory polityczne jest mi do Platformy Obywatelskiej i w naturalny sposób do Pani Wąsowicz, nie do końca rozumiem dlaczego w Skawinie nagle zniknęły całe struktury PO i zamieniły się jakiś KONTRAST. Uważam z punktu sprzedażowego jest to bardzo złe posunięcie. Odcięcie się od PO które w tym momencie przoduje w rankingach i stworzenie nowej marki którą trzeba od podstaw wykreować będzie bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Rozumiem że komitet wyborczy Kontrast powstawał w momencie kiedy po aferze taśmowej notowania PO mocno poszybowały w dół i w zamierzeniu autorzy tego pomysłu chcieli się odciąć od PO. Do tej pory brak mi również profesjonalizmu w działań Kontrast, wyprzedzone akcja plakatowanie (maj czerwiec), obecne plakaty banery całkowicie nieczytelne (kilkanaście osób z karkami na których nic nie widać), brak działań w internecie (marna zakładka na stronie prywatnej Pani Anny Wąsowicz). Ogólnie nie jest to to czego bym się spodziewał po tych ludziach.

  Kolejnym kandydatem jest Pan Kolasa, który wychodzi z założenia że wystarczy BYĆ i ładnie PACHNĄC, nie spodziewam się że opublikuje jakikolwiek program w jego przypadku kampania będzie polegała na chwaleniu się wątpliwymi dokonaniami jego szefa Pana Adama Najdra. Jeżeli chodzi o internet to też porażka, na 4 tygodnie przed wyborami wykupił domenę i jego strona jest w budowie, każdy kto wie jaka to ciężka praca wypromować stronę internetową z odpowiednią treścią której jak już pisałem wcześniej jemu będzie brakować. Jego byt w mediach społecznościowych to też “potrzeba chwili” konto na FB założył kilka tygodni temu, a ten kto polecił mu publikowanie zdjęć z przedszkolakami też powinien mocno się zastanowić.

  Niewątpliwie fenomenem społecznym w Skawinie jest dla mnie Pan Ryszard Majdzik, znany wszem i wobec wszystkim. Ja osobiście poza słuszną przeszłością nie znalazłem nic konstruktywnego w opublikowanych przez niego postach na FB. Prowadzi bardzo szeroką działalność na FB, około 4000 tys znajomych robi wrażenie, dzięki takiej polityce każdy może zostać jego znajomych. Niech jednak nie liczy że dowie się czegokolwiek o przyszłości Skawiny z postów Pana Majdzika, uzyska za to bardzo gruntowna wiedzę na tematy kombatanckie. Jeżeli mogę coś doradzić Panu Ryszardowi, uważam żę byłby bardzo dobrym kandydatem na posła na sejm, ale nie nadaję się na urzędnika w Skawinie. Bardzo chętnie zapoznam się z jego propozycją programu, ale obawiam się że jego radykalizm weźmie górę w formowaniu jego tez.

  Pozdrawiam
  Piotr Orznowski (PO – zbieg okoliczności ja byłem pierwszy)

 6. Przez: Piłajaja Zamieszczono: 17 sierpnia 2014

  Kiedy w końcu jakieś informacje? Również żadnej debaty nie widać na horyzoncie. Widać nasi kandydaci myślą, że ładne plakaciki zastąpią ciemnemu ludowi programy wyborcze i intelektualne starcia na żywo… ŻENADA!

 7. Przez: olo Zamieszczono: 27 marca 2014

  Niecierpliwie oczekuję na bełkot programowy i obietnice bez pokrycia :))…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *