Wycieczka rowerowa Jaśkowice – Czernichów (ZDJĘCIA / VIDEO)

A może by tak rowerem? Wybraliśmy się dziś w drogę z Jaśkowic do Czernichowa po drugiej stronie Wisły. Nie samochodem, nie pociągiem a tym razem rowerem… Ten środek transportu polecamy szczerze wszystkim, którzy chcą być bliżej natury i zażyć trochę sportu. Trasa z Jaśkowic do Czernichowa biegnie wzdłuż Wiślanej Trasy Rowerowej. Po drodze mijamy łąki, pola, przeprawiamy się przez Wisłę promem, potem zahaczamy o szkołę rolniczą (najstarsza działająca bez przerwy rolnicza szkoła w Polsce), gdzie na pastwisku “witają” nas konie i krowy. Trasa jest bardzo równa, łatwa, z dala od ruchliwej drogi. My zaglądnęliśmy do lokalnej lodziarnio-kawiarni, by zjeść  smaczne lody, odpocząć na leżakach w cieniu słuchając cichej muzyki i napić się zimnego soku. W drodze wpadliśmy jeszcze na wysypany piaskiem spory plac zabaw pod Urzędem Gminy, po którym można biegać jak po plaży. Warto skorzystać i wybrać się na rower, z rodziną, ze znajomymi albo nawet samemu! Na zachętę filmik VIDEO i zdjęcia z przejazdu – poniżej. 

VIDEO (kliknij):

https://www.youtube.com/watch?v=QXa_tfo6Px0

GALERIA ZDJĘĆ:

Wiślana Trasa Rowerowa:

Długość – 230 km (częściowo wspólnie z VeloMetropolis i VeloNatura)

Start – Jawiszowice (granica z województwem śląskim)

Meta – Szczucin (granica z województwem świętokrzyskim)

Podstawowe informacje: Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) przebiegać będzie po najbardziej atrakcyjnych miejscach doliny Wisły i jej dopływach w Małopolsce. Rowerem dotrzemy tu do atrakcji turystycznych takich jak: Zamek Królewski w Niepołomicach, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, a także miejsc historycznych m.in. Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Trasa w znacznej mierze przebiegać będzie po wałach przeciwpowodziowych Wisły, dzięki czemu rowerzyści unikną miejsc o natężonym ruchu samochodowym.  

WTR będzie łączyć się z europejską trasą rowerową VeloMetropolis od Jawiszowic w gminie Brzeszcze do Woli Batorskiej w gminie Niepołomice.

Przebieg trasy

Powiaty: oświęcimski, chrzanowski, krakowski, wadowicki, Miasto Kraków, wielicki, bocheński, brzeski, tarnowski, dąbrowski.

Miejscowości: Jawiszowice, Brzeszcze, Harmęże, Miasto Oświęcim, Broszkowice, Gromiec, Mętków, Jankowice, Okleśna, Kamień, Łączany, Pozowice, Skawina, Tyniec, Miasto Kraków, Brzegi, Niepołomice, Chobot, Ispina, Niedary, Uście Solne, Kopacze Wielkie, Wietrzychowice, Ujście Jezuickie, Borusowa, Szczucin.

Źródło:
https://www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/velomalopolska/wislana-trasa-rowerowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *