Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016

info-icon-3-1010495-mBurmistrz Miasta i Gminy w Skawinie ogłosił wyniki głosowania w ramach „budżetu obywatelskiego”. Z urn wyciągnięto łącznie 10 758 kart, z czego poprawnie wypełnionych kart zweryfikowano 10 340, a negatywnie 418. Łączna ilość oddanych punktów: 46 288. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami.
Szczegółowe podsumowanie głosowania znajdziecie Państwo poniżej.

BO_Skawina1

BO_Skawina2

Dodatkowych informacji udziela: Marcin Pacułt, Zespół ds. promocji, sportu i współpracy, tel.: 12 277 01 76, e-mail:budzetobywatelski@gminaskawina.pl.

Źródło:
UMiG Skawina

39 response to "Wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016"

 1. Przez: rudi Zamieszczono: 16 grudnia 2015

  A może zacznijmy dyskusję co powinno/może być zadaniem projektu obywatelskiego, a co nie?
  Projekty obywatelskie to są te zadania, o których Samorząd nie ma czasu pomyśleć i dlatego angażuje mieszkańców.
  Źle się stało dla istoty BO, że dużą część pieniędzy przechwyciły szkoły. Budżet Obywatelski nie powinien byc źódłem doposażania szkół, bo rodzice w trosce o “dobro” swoich dzieci zawsze przegłosują wszystkich innych, zwłaszcza gdy szkoła ma dużo uczniów. Szkoły powinny być wyposażane z Urzędu.

  • Przez: grześ Zamieszczono: 16 grudnia 2015

   Zgadzam się szkoły, biblioteki i inne jednostki zasilane stałą kwotą z budżetu gminy nie powinny zgłaszać projektów do BO. Budżet nie powinien być traktowany jako bonusik do kasy którą otrzymują z klucza.

   • Przez: jarek Zamieszczono: 16 grudnia 2015

    Rację mieli ci którzy twierdzili, że ich mała wioska nie ma szans na wygraną, przy takim sposobie oceniania i zbierania głosów. To bardzo zniechęci do składania projektów w przyszłości. Ktoś słabo to przemyślał, ktoś inny podsunął pomysł ze szkołami, pewnie kadra nauczycielska.

 2. Przez: bip Zamieszczono: 15 grudnia 2015

  Przesiadam się na skawina24 🙂
  Budżet Obywatelski: Rozstrzygnięcie głosowania (pełne wyniki)

 3. Przez: bip Zamieszczono: 15 grudnia 2015

  No proszę jak miło minął nam dzień na portalu info. Bez wychodzenia na ulicę i protestów za lub przeciw, oglądania telewizji która kłamie jak zawsze.
  Nad budżetem powinni dyskutować wybrańcy ludu podczas sesji ale oni śpią i biorą kasę, naszą kasę.
  Po prawej stronie ankieta
  Jak oceniasz pracę radnych RM w Skawinie w ostatnim roku?
  Obowiązuje dyscyplina partyjna, nie zaznaczać dwóch okienek 🙂

  • Przez: M Zamieszczono: 15 grudnia 2015

   Najważniejsze, że się wyżyłeś i ci ulżyło w prawieniu złośliwości. To już coś.

   • Przez: pib Zamieszczono: 16 grudnia 2015

    nic nie zrozumieli 🙁

 4. Przez: statystyka Zamieszczono: 15 grudnia 2015

  Ile wydają na edukację jednego mieszkańca? Podium: Rzeszów, Opole i Białystok
  Wydatki miast wojewódzkich na oświatę i wychowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca w 2014 r
  http://kurier.pap.pl/depesza/159375/Ranking-ile-najwieksze-miasta-wydaja-na-oswiate-i-wychowanie
  Gmina Skawina Budżet 2016 OŚWIATA I WYCHOWANIE – 61 388 700 zł
  GUS na terenie Miasta i Gminy Skawina mieszka 43598
  Wydatki na oświatę i wychowanie 1408 zł/osobę ?

  • Przez: budżet Zamieszczono: 15 grudnia 2015

   Ustala się łączną kwotę wydatków budżetu na rok 2016 w wysokości 149 947 555 zł
   Ustala się kwotę wydatków budżetu na rok 2016 w wysokości
   ADMINISTRACJA PUBLICZNA – 14 991 400 wzrost 10,98%
   343,85 zł/mieszkańca gminy
   Budżet Obywatelski 500.000,00 zł – 11.47 zł/mieszkańca
   Transport zbiorowy – 79 zł/mieszkańca
   drogi – 283 zł/mieszkańca spadek 18,97%
   BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE I OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA – 63 zł/mieszkańca

 5. Przez: A Zamieszczono: 15 grudnia 2015

  Co do szkół, pomijając budżetowanie,coroczne nagrody Burmistrza, dodatki, bony etc. podejście Dyrektorów czy inicjatorów projektów było straszne. Niby dobra organizacja i pomysł ale zbieranie głosów przez szkołę i prośba aby głosować tylko jeden projekt (szkoły) to kpina! Powinno się zachęcać rodziców żeby głosowali także na inne projekty, zwłaszcza ze były też edukacyjne (“Cudze chwalicie, swego nie znacie”-chociażby)tymczasem na zebraniach mówiono zeby oddawać tylko jeden głos-3pkt-na szkołę i na nic więcej bo wtedy mamy większe szanse..

  • Przez: czyt Zamieszczono: 15 grudnia 2015

   W ten sposób głosy były zbierane nie tylko przez szkoły, ale i wsie. I również mówiono: oddaj 3 punkty na dany projekt a pozostałe ja chcesz. Tak k woli komentarza.

   • Przez: grześ Zamieszczono: 15 grudnia 2015

    Jak będzie następny raz, to już sami będziecie wiedzieć jak głosować, bez podpowiadaczy i udziału autorytetów.
    Szkoda, że tak mało było ciekawych projektów dotyczących całej gminy i wszystkich jej mieszkańców.

    • Przez: A Zamieszczono: 15 grudnia 2015

     Ja bym nazwał to nawet inaczej niż podpowiadacze, skoro dyrekcja zbierała głosy, wrzucała je do swojej szkolnej urny a dopiero później zanosiła do właściwej.

 6. Przez: 26 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

  Fajnie, że Radziszów będzie miał kawałek dobrego chodnika. Bardziej się przyda niż kolejne kamizelki odblaskowa i pogadanki jak nie dać się zabić, na drodze bez chodnika za 84 tysiące.

  • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

   Oczywiście. Nie wszyscy mogli wygrać. I należy godzić się z wolą i mobilizacją mieszkańców. Każda wieś zasługuje na chodniki i bezpieczeństwo. Radziszów również. Żeby było jasne nie jestem mieszkańcem Radziszowa. Tyko czytając poniższe komentarze – po prostu żenada. Po co ten jad?

 7. Przez: bywalec Zamieszczono: 14 grudnia 2015

  No tak do planowanych 65 milionów wydatków na oświatę w 2016 r obywatele dołożyli 200 tys. w budżecie obywatelskim. 13 milionów skonsumuje administracja i urzędy, 2 miliony wszelkiej maści kluby piłkarskie. Jak żyć w takiej gminie w której całą władzę dzierżą nauczyciele? Oni to miasto oddadzą pod zarząd komisaryczny, jeszcze rok lub dwa, proszę o przyłączenie do Gminy Kraków.

  • Przez: cru Zamieszczono: 14 grudnia 2015

   No jeszcze dodatki doszkalanie, nauczanie i premiowanie
   Centralny Rejestr Umów poz 1102
   dostawa 4155 sztuk bonów towarowych dla nauczycieli emerytów i rencistów,byłych prac. – 69 850,00 zł – wesołego karpia

   • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

    Ktoś komu przeszkadzają szkoły i dobro dzieci a we wszystkim wietrzy oszustwa i malwersacje powinien zastanowić się nad sobą. Człowieku przeszkadzają Ci szkoły, nauczyciele, kluby sportowe? Wydatki na oświatę Ci przeszkadzają? A szczególnie przeszkadzają Ci nauczyciele – to wynika z wypowiedzi. Czy masz jakieś traumy z dzieciństwa związane ze szkołą i nauczycielami? Nie siej propagandy, która nie ma nic związanego z rzeczywistością.

    • Przez: bywalec Zamieszczono: 15 grudnia 2015

     Alergia na misjonarzy którzy nic poza własnym interesem nie widzą. Najbardziej roszczeniowa grupa społeczna na równi z górnikami. Przywileje nabyte za komuny utrzymane dzięki liczebności i możliwości czasowych jakimi dysponują. Nikt przez 25 lat nie odważył się przeprowadzić prawdziwej reformy i sprowadzić na ziemię.

     • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

      Przecież to wolny kraj. Trzeba było zostać nauczycielem i uczyć dzieci, lub zostać górnikiem i fedrować węgiel. Chcesz zmieniać – zmieniaj a nie wypisuj bzdur o zarządzie komisarycznym bo to jedynie świadczy o frustracji i złośliwości. A jaki ty zawód uprawiasz? To może go zmień, na to nigdy nie jest za późno. Pracuję w korporacji gdzie nie jest lekko. Ale uczyć dzieci za żadne skarby nie bym nie chciała, ani pracować pod ziemią również.

     • Przez: P. Zamieszczono: 15 grudnia 2015

      Sądząc po podpisie to w szkole również bywałeś. Nie wierzę w to co czytam. Tyle jadu i nienawiści. Nie rozliczaj nikogo z jego pracy, zajmij sie swoją. Siedzisz w korpo w swoim boksie i z nudów piszesz te durne komentarze!!!

      • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

       Nikogo nie rozliczam z pracy. Zajmuję się swoją, ale i cenię pracę innych np. pracę nauczycieli i górników. Nawet jeśli dostrzegam konieczność różnych rozwiązań zwłaszcza w dziedzinie górnictwa. A co do korporacji to myślisz schematami. No cóż, przemawia przez ciebie wielka frustracja i ewidentne problemy życiowe, więc to wiele tłumaczy. Przeczytaj proszę swój tekst, w którym mimo, że to ludzie zdecydowali o ważności wydatków na szkoły głosując na te właśnie projekty siejesz nienawiść i przy tej okazji rzucasz jadem w nauczycieli, również tych piastujących funkcje w gminie, kluby sportowe itp. Pozwalasz sobie na niewybredne testy w rodzaju: ,,Alergia na misjonarzy którzy nic poza własnym interesem nie widzą’’. A co do ,,bywania’’, to w szkole nie wystarczy bywać. Warto czegoś się również nauczyć Panie ,,Bywający’’.

       • Przez: P. Zamieszczono: 15 grudnia 2015

        CZytelniku 1 moja odpowiedź była skierowana do “bywalca” :). Z tobą się zgadzam w 100% !!! Idąc dalej, Panie Bywalec czy dbałość o bezpieczeństwo !!!! dzieci i ich wszechstronny rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny poprzez zapewnienie szerszej i bezpiecznej bazy sportowej to jest prywatny interes nauczycieli ??!! Chyba nie !!!! no ale racja jest jak d… każdy ma swoją !

        • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

         Pełna zgoda:)

         • Przez: A Zamieszczono: 15 grudnia 2015

          Myślę, że od początku nie chodziło o to ile pieniędzy z budżetu idzie na oświatę tylko na co są one wydawane.

    • Przez: A Zamieszczono: 15 grudnia 2015

     Nie wiem jak osobie wyżej ale mi szkolnictwo, dzieci i nauczyciele nie przeszkadzają. Ale nie przesadzajmy tez w drugą stronę: nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo, za zastępstwa ma płacone ponad 50 zł (za 45 min) itd a i tak zawsze jest ze zarabia za mało i ubolewa nad swoim losem. Nie wspomnę o dodatkach na jedne święta, drugie, dodatek wakacyjny DO PENSJI (za siedzenie w domu), nagroda dyrektora, burmistrza, dodatek motywacyjny, wysługa itp. Myślę, że osobą wyżej nie chodziło o wydawanie kasy na oświatę. 🙂

     • Przez: bip Zamieszczono: 15 grudnia 2015

      Tak się składa, że będąc radnymi niektórzy nauczyciele muszą publikować oświadczenia majątkowe w BIP.
      A.W. – 6366 /mc bez diety
      E.M. – 5468 /mc bez diety
      W.G. – 4668 /mc bez diety
      Co stoi na przeszkodzie byśmy jako obywatele poznali zarobki wszystkich nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych.

      • Przez: W Zamieszczono: 15 grudnia 2015

       Panie BIP i tu pana boli. To może poszuka pan paragrafu i i wszyscy zaczną publikować dochody:)

       • Przez: kz Zamieszczono: 15 grudnia 2015

        Nie wszyscy tylko ci co biorą pieniądze z budżetu?
        Zacznijmy od sędziów mówią ludzie od Kukiza. 🙂

      • Przez: A Zamieszczono: 15 grudnia 2015

       Co do publikowania dochodów to nie przesadzajmy, każdy powinien mieć trochę prywatności a za chwile dojdzie do tego ze wszyscy będą musieli mówić ile zarabiają. Żyjemy ponoć w wolnym państwie.

      • Przez: P. Zamieszczono: 15 grudnia 2015

       Proponuję zająć się swoim życiem i swoimi pieniędzmi. Po co Panu/ Pani taka informacja? bedzie się lepiej spało? żyło? Powietrze będzie czystsze, ziemia lżejsza? bo nie wiem. Może Pan/Pani nam tu ujawni swoje zarobki i zawód, a my potem zrobimy nagonkę i sobie pokrzyczymy na forum. Zapraszam do zabawy.

      • Przez: B Zamieszczono: 15 grudnia 2015

       Panie BIP może proszę podać swoje zarobki i ich źródło. Czy tak bardzo lubi Pan wszystko wiedzieć, kontrolować, że zatracił Pan zdrowy rozsadek? Trochę pokory. Czasy inwigilacji minęły (niedawno mieliśmy rocznicę 13 grudnia). Chyba, że są one Panu szczególnie bliskie… I proszę sobie nie wycierać butów nauczycielami. Chętnie się dowiemy jaki jest Pana wyuczony zawód.

       • Przez: bip Zamieszczono: 15 grudnia 2015

        Cały czas właśnie o to chodzi, nie potraficie pojąć, że 43% wydatków na oświatę to bardzo dużo dla każdego miasta i gminy, nawet przy tych subwencjach państwowych. Pracuję w sektorze prywatnym, jak miliony innych 🙂

     • Przez: maksio Zamieszczono: 16 grudnia 2015

      Większych bredni nie czytałem dawno… 18 godzin? Skąd ta wiedza? Tvn?

      • Przez: A Zamieszczono: 17 grudnia 2015

       Pracuję w szkole 🙂

 8. Przez: czytelnik Zamieszczono: 14 grudnia 2015

  Gratulacje dla wygranych projektów, zwłaszcza gratulacja dla mieszkańców Radziszowa. Budżet obywatelski to dobra inicjatywa. Chociaż nie jestem ze Skawiny, ani z miejscowości, których projekty wygrały – to szczerze gratuluję. Patrząc na tematykę pięciu wygranych projektów można otwarcie powiedzieć, że są ważne i cenne dla mieszkańców.

  • Przez: Wola Zamieszczono: 14 grudnia 2015

   Mieszkańców Woli Radziszowskiej chciałeś napisać 🙂

   • Przez: czytelnik 1 Zamieszczono: 15 grudnia 2015

    Wypowiadaj się za Siebie. Najlepiej sensownie bo trudno zrozumieć o co ci chodzi.

    • Przez: jk Zamieszczono: 16 grudnia 2015

     Stało się dokładnie tak jak prorokowali mieszkańcy małych sołectw. Mali nie mieli szans.
     Skawina liczba ludności [os.]- 24203 (3 projekty)
     Radziszów – 3426
     Wola Radziszowska – 2529

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *