OFICJALNE wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA – 25 października 2018 r.] Jak wskazują oficjalne wyniki wyborów podane na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, władzę w Sejmiku Województwa Małopolskiego od koalicji PO-PSL przejmie Prawo i Sprawiedliwość. Wynika to pośrednio z obliczeń sztabów wyborczych dokonanych w poniedziałek wieczorem. PiS wygrywa na tyle, że może samodzielnie rządzić w Małopolsce bo Partia Jarosława Kaczyńskiego będzie mieć 24 radnych, Koalicja Obywatelska 11, a Polskie Stronnictwo Ludowe 4. 

Nowy skład małopolskiego sejmiku Sejmik Małopolski:

Okręg nr 1 (powiaty: olkuski, chrzanowski, oświęcimski):

PiS 3 mandaty – Iwona Gibas, Andrzej Wójcik, Rafał Kosowski

KO 2 mandaty – Agnieszka Skowrońska i Tadeusz Arkit

Okręg nr 2 (powiaty: miechowski, proszowicki, krakowski, wielicki):

PiS 3 mandaty – Rafał Bochenek, Bogdan Pęk, Łukasz Smółka

KO 1 mandat – Jacek Krupa

PSL 1 mandat – Wojciech Kozak

Okręg nr 3 (miasto Kraków):

PiS 4 mandaty – Jan Tadeusz Duda, Tomasz Urynowicz, Andrzej Ziobro z PiS, czwarty mandat otrzyma Wojciech Grzeszek

KO 4 mandaty – Grzegorz Lipiec, Jerzy Fedorowicz, Kazimierz Barczyk, Małgorzata Radwan-Ballada

Okręg nr 4 (powiaty: wadowic­ki, myslenicki, suski, nowotarski, tatrzański):

PiS 5 mandatów – Filip Kaczyński, Marek Wierzba, Jan Piczura, Robert Bylica, Rafał Stuglik

KO 1 mandat – Stanisław Bisztyga

PSL 1 mandat – Stanisław Barnaś

Okręg nr 5 (powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, miasto Tarnów):

PiS 5 mandatów – Anna Pieczarka, Stanisław Bukowiec, Wojciech Skruch, Marta Malec-Lech, Józef Gawron

KO 1 mandat – Krzysztof Nowak

PSL 1 mandat – Stanisław Sorys

Okręg nr 6 (powiaty: limanow­ski, gorlicki, nowosądecki, miasto Nowy Sącz):

PiS 4 mandaty – Grzegorz Biedroń, Jadwiga Wójtowicz, Marta Mordarska, Patryk Wicher

KO 1 mandat – Piotr Lachowicz

PSL 1 mandat – Urszula Nowogórska

Do Sejmiku Województwa Małopolskiego – Okręg nr 2 (powiaty: miechowski, proszowicki, krakowski, wielicki) dostali się:

Wolnych mandatów – 6

Lista nr 1 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1 BATKO Leszek Franciszek 19 Ochojno
2 WAWRZYNEK Anna Małgorzata 41 Krzywaczka
3 ZBRZEŹNY Tomasz Adam 38 Wieliczka
4 SALAWA Sylwia Iwona 29 Koźmice Wielkie
5 KLIŃSKI Stefan Paweł 59 Kryg

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1 KOZAK Wojciech 60 Zabawa
2 DOMAGAŁA Adam Stanisław 62 Miechów
3 STOCHEL Urszula 57 Skawina
4 JANCZYK Piotr Michał 62 Zielenice
5 WÓJCIK Wiesław Robert 54 Marszowice
6 DUDA Jadwiga Maria 63 Koźmice Wielkie
7 SZYMAŃSKI Marek Edward 59 Sułoszowa
8 DUDEK Monika Katarzyna 44 Tenczynek

Lista nr 4 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1 KRUPA Jacek Jan 63 Skawina
2 ACHINGER Elżbieta Jadwiga 61 Raciborsko
3 SALWIŃSKA Sylwia Kinga 47 Kraków
4 KACAŁA Zbigniew 51 Łuczyce
5 BARANOWSKI Artur Stefan 45 Krzeszowice
6 PIETRAS-GOC Bożena Teresa 53 Libertów
7 KONARZEWSKI Kajetan Aleksander 33 Niepołomice
8 MATUSZYK Marcin Mariusz 49 Gdów

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1 JASKIERNIA Jerzy Władysław 64 Michałowice
2 KOSIŃSKI Krzysztof Jan 64 Kraków
3 FABIAŃSKI Jan Marek 64 Kraków
4 ZDZIOBEK Janina Irena 68 Krzeszowice
5 SŁOWIŃSKI Marek Andrzej 65 Parkoszowice
6 LESZCZYŃSKA Barbara Janina 63 Zielonki
7 CIEPŁY Elżbieta Krystyna 58 Pozowice
8 GAŁKA Kinga 22 Olkusz

Lista nr 6 – KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

1 BARAŃSKA Wiktoria Aleksandra 22 Kraków
2 MIROCHA Piotr Aleksander 26 Kraków
3 PERS Jolanta Ewa 47 Ochmanów
4 LATOCHA Wlademar Stanisław 37 Kraków
5 PLEC Justyna 30 Kraków

Lista nr 7 – KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

1 PAPIEŻ Stanisław 53 Kraków
2 STACHOWICZ Kamil 33 Wieliczka
3 KORCZAK Janusz Krzysztof 24 Kraków
4 PTAK Maria Stanisława 52 Tarnów
5 GRODECKI Jan Paweł 41 Kraków
6 DOBOSZ Anna Ewelina 35 Olszowice
7 JANKOSZ Danuta Bronisława 51 Tarnów
8 KRUPA Michał Jacek 23 Kraków

Lista nr 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

1 MURZYN Leszek 57 Mierzeń
2 KUKIZ Grzegorz Artur 42 Koźmice Małe
3 KUCHARSKI Marek Maciej 34 Trojanowice
4 TABASZ Anna Barbara 52 Kraków
5 SKAŁKA Ewa Maria 40 Pogorzany
6 BARGEL Tadeusz Tomasz 62 Dobczyce
7 KUBALA Małgorzata Zofia 34 Wola Dębińska
8 DUDEK Janusz Marcin 25 Ilkowice

Lista nr 9 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

1 MAŁCZYK Bartłomiej Tomasz 22 Wysiołek Luborzycki
2 PADŁO Łukasz 31 Wierzchosławice
3 DYGNAROWICZ Jadwiga Anna 19 Zelków
4 SPYRKA Mariusz Marcin 20 Zawoja
5 NOWOWIEJSKA Ewa Krystyna 61 Cholerzyn
6 HANASZ Urszula Maria 24 Kończyce
7 WANAT Agnieszka Karolina 22 Przybradz
8 BAŃDO Jakub 23 Czułów

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1 BOCHENEK Rafał Paweł 32 Strumiany
2 SMÓŁKA Łukasz Jakub 36 Paczółtowice
3 DRÓŻDŻ Mirosław Antoni 43 Gołcza
4 TWORZYDŁO-WOŹNIAK Iwona Maria 39 Mogilany
5 KORNAŚ-PIERZAK Iwona Maria 63 Kraków
6 NOGIEĆ Katarzyna Maria 36 Narama
7 RĄŻEWSKA Bożena Jolanta 49 Wrocimowice
8 PĘK Bogdan Marek 65 Kraków

Lista nr 11 – KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

1 LUTY Aleksander Władysław 69 Zofipole
2 MĘDREK Anita 44 Radziemice
3 SATOŁA Agata Ewa 24 Łapanów
4 MIKA Piotr Rajnold 60 Kraków
5 RÖSNER-ZAWILIŃSKA Agnieszka 51 Kraków
6 JEDYNAK Iwona Janina 44 Łysokanie
7 WOŁOWCZYK Grażyna Maria 51 Łuczyce
8 BERETA Andrzej Piotr 43 Łomna

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY „WSPÓLNA MAŁOPOLSKA”

1 ŚCIGALSKI Paweł Jakub 41 Zielonki
2 MROZOWSKI Mirosław Franciszek 57 Bilczyce
3 MAJ-SKOWROŃSKA Anna 46 Hebdów
4 MAŁODOBRY Dorota Maria 56 Miechów
5 JĘDRAS Anna Lidia 56 Baranówka
6 GROSS-KOŁOCZEK Władysława Ada 63 Libertów
7 ZASTAWNIAK Jerzy Kazimierz 47 Gdów
8 CHOCHÓŁ Paweł Przemysław 44 Krzeszowice

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA LEX NATURALIS

1 WALIGÓRA Andrzej Wacław 67 Kraków
2 GARLAND Teresa Jadwiga 46 Facimiech
3 LEŚNIAK-WOJCIECHOWSKA Maria Anna 65 Mogilany
4 WSOŁEK Stanisław 54 Kraków
5 NIEDZIELSKA Iwona Katarzyna 30 Kraków
6 FORMICKI Sylwester Mariusz 34 Kraków

Lista nr 14 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ISKRA

1 WILK Lesław Andrzej 71 Januszowice
2 KOCZANOWSKI Adam Karol 73 Kraków
3 WILK Danuta 76 Januszowice
4 WALAS Grzegorz Krzysztof 37 Konary
5 MLECZEK Daria Dominika 29 Wieliczka
6 DYMANUS Aldona Anna 35 Olszowice

_____

OFICJALNE wyniki można sprawdzić na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pod linkiem: 

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/120000#results_elect_council

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *