Zelczyna. Wypadek dwóch autobusów na drodze krajowej nr 44

12009577_1020620134649997_6499507048885774862_n13 dzieci zostało rannych w zderzeniu dwóch autobusów, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Zelczyna. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala.

Jednym z autobusów z Kęt jechało czterdzieścioro sześcioro dzieci i pięcioro dorosłych. Drugim jechał tylko kierowca. Jak powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie kpt. Sebastian Woźniak, rannych jest trzynaścioro dzieci i jedna osoba dorosła.

Ranni z lekkimi obrażeniami, głownie otarcia i potłuczenia trafili do szpitali w Krakowie i Wadowicach. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Droga krajowa nr 44 była przez kilka godzin zablokowana. – Kierowcom udzielono pomocy na miejscu. W szkole w Zelczynie zorganizowany został punkt medyczny, w którym zespół ratownictwa medycznego ocenia stan pozostałych 34 poszkodowanych. Akcja ratunkowa trwa. Z dostępnych obecnie informacji wynika, że nikt nie został ciężko ranny – mówi Joanna Sieradzka, rzecznik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego do akcji ratunkowej zadysponowała 5 zespołów ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach brało udział aż 9 zastępów Straży Pożarnej z: JRG Skawina, JRG 2 w Krakowie, JRG 5 w Krakowie, Oficer Operacyjny Miasta Krakowa, OSP Skawina 1, OSP Krzęcin.

ZDJĘCIA dzięki uprzejmości OSP Skawina I:

Do wypadku doszło po godzinie 16:00. W wyniku zdarzenia droga krajowa została całkowicie zablokowana.

Aktualnie ruch odbywa się normalnie.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi małopolska policja.

Źródło:
OSP Skawina I, KPR, radiokrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *